Trápí vás inkontinence? Je pro vás nepříjemné se o tomto problému bavit? Chceme vám poradit, jaké máte možnosti.

doktor

Inkontinence trápí ženy mnohem častěji než muže. Není pravdou, že postihuje jen ženy ve vyšším věku, naopak, s tímto problémem se potýkají i mladé ženy, například díky následkům porodu.

Stane se vám někdy, že vám při kýchnutí nebo při prudkém pohybu unikne malý objem moči? Měla byste vědět, že jde o počínající stresovou inkontinenci, která se bude časem zhoršovat, pokud se nebude léčit. Je to nevyšší čas poradit se s odborníkem jak stav řešit a předejít tak pozdějším, větším problémům.

Co je stresová inkontinence?

urogyn

Močová trubice je trubice, která odvádí moč z močového měchýře ven z těla. Za normálních okolností udržuje pevné sevření, aby zabránila bezděčnému úniku moči. U žen se stresovou inkontinencí, ochablost svalů dna pánevního či porucha v močové trubici brání, aby byla močová trubice ve své správné pozici. Pokud kašel, smích, kýchání nebo jiné pohyby, které vyvíjejí tlak na močový měchýř, zapříčiňují únik moči, pak můžete trpět stresovou inkontinencí. Tento problém je zvláště patrný, když se močový měchýř příliš naplní.

Fyzické změny, které jsou důsledkem těhotenství, porodu a menopauzy mohou často způsobovat stresovou inkontinenci. Je to nejběžnější forma inkontinence u žen a je léčitelná. Svaly dna pánevního podporují močový měchýř. Pokud jsou tyto svaly oslabeny, může močový měchýř sestoupit dolů a lehce tlačit ze dna pánevního na pochvu. Toto zabraňuje svalům, které zpravidla nutí močovou trubici se uzavřít, aby se sevřely tak pevně jak by měly. Výsledkem je to, že moč může unikat do močové trubice v průběhu fyzického stresu - tím je myšlena fyzická námaha, prudké pohyby při kašli, smíchu, při cvičení ve fitnesscentru, prudké zvedání těžších věcí apod..

Stresová inkontinence se také vyskytne, pokud svaly, které vyvíjejí tlak, ochabnou. Výskyt stresové inkontinence se zvyšuje s následnou menopauzou. Postihuje však i mladší ženy a ženy středního věku, často po čtyřicátém roce.

Stresová inkontinence lze úspěšně léčit

urogyn

Díky tomu, že se stresová inkontinence dá určitými metodami léčit, je dobré se se svými problémy svěřit svému lékaři - gynekologovi nebo urologovi. Po následném vyšetření lékař zhodnotí stav a určí diagnózu, doporučí vám typ léčby, která je pro váš problém vhodná.

Urologická ambulance v Praze

urogynRádi bychom vám představili specializovanou urologickou ambulanci, která se zabývá zejména diagnostikou a léčbou stresové inkontinence. Ambulance funguje již od loňského roku v rámci Vršovické zdravotní a.s. a pracují zde urologové MUDr. Václav Ptáček a MUDr. Jiří Musil. Každé klientce, díky špičkovému vybavení, zde provedou podrobná fyzikální vyšetření, urodynamické urogynvyšetření a pokud je třeba, další doplňková vyšetření. Kromě známých a všem dostupných možnostech léčby vám mohou navíc exkluzivně doporučit léčebnou pomůcku IncoStress®, která napomáhá vyléčení stresové inkontinence (o pomůcce více na www.urogyn.cz). Díky použití této pomůcky se může 30 - 50 % žen zcela zbavit stresové inkontinence.
Pokud nejste z Prahy a potřebujete se poradit se svým problémem, můžete se obrátit na on-line poradnu, ve kterém vám odpoví MUDr. Jiří Musil - poradnu najdete zde: www.urogyn.cz

Urologická ambulance
Vršovická zdravotní a.s.
Oblouková 837/7, Praha 10
Pro objednání volejte: pondělí 271 008 805, úterý a středa 271 008 805 nebo 271 008 803.

Reklama