švestky

Pěstitelské pálenice zažívají velmi dobrou sezonu. Úroda ovoce je letos ve většině krajů nadprůměrná. Kapacity palíren jsou proto obsazené na měsíce dopředu, některé dokonce fungují nepřetržitě včetně nedělí a svátků. Řada z nich je v provozu už od letních měsíců.

„To zas bude v alejích na…!“

Ceny za vypálení ovoce se od minulého roku příliš nezměnily. Vypálení jednoho litru stoprocentního alkoholu na jihu Moravy stojí od 210 do 240 korun. To je zhruba stejně jako loni. Více než polovinu částky, přesně 133 korun za litr čistého alkoholu, tvoří spotřební daň. Jeden člověk si může podle zákona za sezonu nechat vypálit třicet litrů stoprocentního alkoholu.

slivovice

Pěstitelské pálenice očekávají nejlepší sezonu za posledních minimálně deset let. Letošní úroda by pěstitelům i zpracovatelům mohla nahradit ztráty z loňského roku, kdy se ovoce urodilo méně.

Letos bylo hodně meruněk, stejně jako i švestek a hrušek. Nižší produkce se očekává hlavně u jablečné pálenky – calvadosu.

surovina pro calvados

V Česku každým rokem pěstitelských pálenic přibývá, v posledních letech přibližně o 25 ročně. Sezona pálenic začíná v červenci, kdy dozrávají třešně a višně. V červenci a srpnu je nahradí špendlíky, meruňky a broskve. Od září se začínají pálit švestky, jablka a hrušky. Největší zájem o pálení ovoce je před Vánocemi, sezona ale končí až koncem března.