Plzeňská šlapka
Na okraji Plzně začíná zítra pochod Plzeňská šlapka.

Odkud a kolik
Z konečné MHD č. 1 na Bolevci vyjdou účastníci mezi půl osmou a desátou hodinou na trasy dlouhé 8-31 kilometrů.

Kudy
Cesta je vyznačena krásným okolím Boleveckých rybníků nacházejících se na sever od Plzně, které jsou i v zimě hojně využívány k bruslení a k prohánění puku, a vede až ke kamenné rozhledně na Chlumu. Z rozhledny, přestože její stav je žalostný, je nádherný pohled na Plzeň a bývá přístupná o víkendech.

Co dostanete
V cíli dostanou účastníci samozřejmě diplom a můžou si koupit i kovový odznak pochodu.

www.vplzni.cz

 

Eurovýšlap ve Znojmě

Rovněž zítra se uskuteční jedna z velkých turistických akcí letošního roku – První jarní Eurovýšlap.

Odkud a kdy a s kým
Už od osmi hodin se začnou turisti scházet v prostorách znojemského hradu (Znojemský hrad, Hradní ul. 1, 669 45 Znojmo), aby se v devět zúčastnili slavnostního zahájení akce. A určitě to bude stát za to. Účast přislíbila řada politiků včetně hejtmana Jihomoravského kraje Ing. Juránka, starosty Znojma Ing. Balíka i starostů příhraničních rakouských měst Retzu a Hardeggu. Rakouskou turistiku budou reprezentovat vrcholní zástupci ÖTK, tu naši předseda Klubu českých turistů Ing. Havelka.

Nezapomeňte se při návštěvě Znojma podívat do rotundy P. Marie a Sv. Kateřiny, jež byla vyhlášena národní kulturní památkou. Jedná se o unikátní památku přemyslovského knížecího hradu, jeden ze symbolů české státnosti. Počátkem 12. stol. byla vyzdobena nástěnnými malbami, které kromě tradičních biblických námětů představují galerii přemyslovských panovníků s ústředním motivem povolání Přemysla Oráče na knížecí trůn.

Kudy se budete toulat
Jsou pro Vás připraveny trasy mezi deseti a dvaceti kilometry, cyklisti mají připravený výlet dlouhý padesát kilometrů. Trasy povedou převážně Národními parky Podyjí a Thaytal.

Příměstská trasa seznámí účastníky s historií Znojma a okolí.
Eurotrasa Retz - Znojmo: za použití vlaku, který bude pro tuto akci za zvýhodněnou cenu. Trasa bude v délce cca 22 km.
Cyklotrasa povede v Národním parku Podyjí a na protější straně v Rakousku v národním parku Thaytal.

Co Vám zpříjemní pobyt
Už od rána bude turistům nabízet občerstvení zámecká vinárna, o dobrou náladu se postará i country skupina Květinka. Takže příjemné potulování po rakousko-české hranici je zaručeno!

S Klubem českých turistů se nemusíte ničeho bát a vzhůru do terénu!

www.znojmuz.cz  

 
Reklama