Věcí, o kterých si myslím, že vynikám nad některými muži je víc. Ale jedna převyšuje všechny ostatní. Moje schopnost zaregistovat bordel a zbavit se ho.

Oba pracujeme z domova ve svých mini domácích kancelářích. Zatímco jemu se na stole hromadí hrnky od čaje, papíry od sušenek a jogurtové kelímky, na mém se neusadí ani prach. Zatímco on bordel hrdinsky ignoruje a doufá, že třeba odejde po svých, já to beru do vlastních rukou. Ovšem jen na svém stole. Za prvé není malomocný, ruce mu neupadnou, když to udělá sám a za druhé nejsem jeho matka.

Nenechávám prázdné obaly v lednici, nenechávám v krabici s mlékem jeden lok této tekutiny, když dojím jídlo, odnesu nádobí alespoď do dřezu. Neříkám, že ho umyju hned, ale dřív nebo později to budu muset udělat. Špinavé prádlo házím do koše, nikoli vedle něj.

Když už se do něčeho pustím, nedělám to napůl. Vím, že k mytí nádobí patří i posléze špinavý dřez. Že k jeho utírání patří mokrý odkapavač. A k vytírání chodby samozřejmě patří i vyprání hadrů a umytí kýble.

Ale abych mu nekřivdila. Jednou za čas ho popadne uklízecí amok, většinou tomu předchází amok můj ve stylu "Tady je to zase jak u cigánů" (nic proti menšině, ale říká se to tak). To je pak naklizeno, že by se kdejaká domácí puťka mohla zastydět. Možná by nebylo na škodu mít tyhle amoky častěji.

Lenka

A v čem jste vy lepší než muž?

redakce@zena-in.cz

Reklama