Nová generace Levi’s® Engineered Jeans® kombinuje dokonalý design a smysl pro detaily. Je pro ni charakteristický revoluční 3-D design s točenými švy, které umožňují maximální svobodu pohybu. Tato kolekce byla navržena pro mladé, progresivní zákazníky, kteří rádi zdůrazňují svůj styl a individualitu. Levi’s® Engineered Jeans® skvěle padnou všem – nabízejí širokou škálu střihů pro různé typy postav, různorodé styly – od úzkých džínsů po plandavé. Základním charakteristickým prvkem letošní kolekce je setkání přírody s rokenrolem. Denim střední tloušťky má autentický obnošený vzhled, kterého bylo dosaženo záměrným poškozením denimu, šmouhami a ošoupáním.

 

Síla, jednoduchost a individualita…

Linii Levi’s® Engineered Jeans® navrhl dánský designér Rikke Korff, který v ní propojil propracovaný vzhled úzkých dvojitých stehů s designem 21. století. Původní koncepce vychází ze skutečnosti, že originální styl denimu je charakterizován „zkroucenou nohavicí“ – přirozeným pomačkáním denimové látky v důsledku nošení – umožňující větší svobodu pohybu.

 

Hitem dámské řady džínsů Levi’s® Engineered Jeans® Girls jsou volné kalhoty – 00063 Pilar Shaped Jean, nízké bokovky s nádechem ženskosti a nedbalosti. Mají perfektní 3D design s točeným švem. Kalhoty jsou celkem široké, připomínající původní džínsy 501® anebo původní kalhoty z bavlněného kepru. Dalším bestsellerem jsou džínsy 10062 American Shaped Jeans, vyznačující se sexy rovným střihem a atraktivní tzv. Hight Contrast povrchovou úpravou. Pro letošní kolekci je charakteristický symbol černobílého zavíracího špendlíku na všech kapsách.

 

Pánská linie – Levi’s® Engineered Jeans® Guys je založena na volném střihu vyjadřujícím myšlenku „svobody pohybu“. Model 10131 Icon Shaped Jean je rovného střhu s úzkými nohavicemi a hodí se pro každou příležitost – je možné nosit přesně padnoucí velikost anebo větší k vytvoření ležérního stylu. Střih džínsů 10132 Utitlity Shaped Jean je určen pro ty zákazníky, kteří touží po ještě vyšší míře pohodlí – pro aktivní mladou generaci.

 

Originalita, mistrovské zpracování a pozornost věnována všem detailům jsou klíčovými prvky kolekce košil, triček, mikin a polokošil. Potisk látek opět vyjadřuje motiv setkání přírody s rokenrolem.

 

 

LEVI'S® ENGINEERED JEANS®: příběh myšlenky originálního designu

Původní 3-D design džínsů Levi's® Engineered Jeans® byl zaregistrován 9. června 1999. Jejich úspěch byl okamžitý – během pěti let se točený šev, patentovaný značkou Levi's®, stal jedním z nejpopulárnějších prvků designu současné kultury. Staly ikonou městského stylu módy a změnily její vnímání – především díky převratnému designu, nezaměnitelnému se žádnou jinou značkou. Původně byly džínsy vyráběny z drsného, pevně tkaného materiálu, z látky, která se před výrobou džínsů neprala a postupně se díky praní přizpůsobovaly postavě.

 

Levi's® Engineered Jeans® se nejenom postaraly o návrat nové generace evropské mládeže k džínsům, ale nastolily také novou estetiku. Design točeného švu je hitem v evropských metropolí módy. Přeměna od funkčního oblečení na ulici v roce 1999 na módní oblečení proběhla díky ženám, což je koneckonců typické pro vývoj džínsů jako módy. V roce 1935 vytvořil Levi's® první džínsy pro ženy na světě a časopis Vogue je okamžitě vyhlásil za módní artikl, a ne pouze praktické oblečení známé z westernů. Začátkem devadesátých let uvítaly dívky v Miláně a Paříži džínsy Levi's® Engineered Jeans® a potvrdily tak úspěch tohoto fenoménu současného stylu.

 

Původní myšlenka vytvoření džínsů Levi's® Engineered Jeans® byla založena na postřehu, že džínsy ztrácely v důsledku pokrčení nohy svůj původní tvar, že bavlněná látka, používaná při výrobě denimu, má tendenci stáčet se ve směru tkaní. Většina džínsů Levi's® byla tkána směrem doprava a látka se po vyprání „stáčela“ do pravé strany. Tato vlastnost byla odstraněna v sedmdesátých letech pomocí procesu, který po praní natáčel denim do jeho původní podoby. „Stočené“ nohavice původních džínsů tudíž odpovídaly přirozeným pohybům těla a umožňovaly jejich větší volnost. Toto zjištění perfektně využil Rikke Korff a navrhl originální design Levi's® Engineered Jeans®.

 

Levi's® Engineered Jeans® jsou nepochybně největší revolucí v estetice džínové módy od vytvoření džínsů Levi's® 501®. Podobně jako tradiční džínsy s pěti kapsami byly čisté linie džínsů Levi's® Engineered Jeans® prověřeny časem a potvrdila se jejich pozice moderní ikony – vzhled džínsů Levi's® Engineered Jeans® je i dnes tak svěží, jako byl v roce 1999.

Reklama