Výsledkem může být narušení zdravotního stavu nebo až vážné onemocnění. Cílem homotoxikologie je povzbuzení vlastních obranných mechanismů a procesů vylučování. K tomuto účelu se nasazují antihomotoxické léky, které kromě účinných látek z říše rostlin, živočichů a minerálů, užívaných v homeopatii, obsahují také homeopatizované přípravky tkání a orgánů, homeopatické úpravy syntetických látek, biokatalyzátorů atd.
5ef34c3f46685obrazek.png
Tyto vícesložkové léky se používají indikativně - pro určitou diagnózu či příznak, na rozdíl od klasické homeopatie, kde je lék vybrán podle principu podobnosti na základě pečlivé anamnézy. Homotoxikologie je tedy jakýmsi přechodem mezí klasickou medicínou a homeopatií.
5ef34c5fad19bobrazek.pngJedním z nejznámějších a nejpoužívanějších přípravků je Traumeel. Už z jeho názvu (trauma = úraz) jsou zřejmé oblasti jeho použití. Stejně jako v klasické homeopatii se nám při úrazu vybaví Arnica, která je v něm mimo jiné také obsažena, z komplexních preparátů je to tedy Traumeel.

Můžeme ho použít u všech poranění pohybového aparátu jako pohmoždění, podvrtnutí, krevní podlitiny, natažení šlach a vazů, dále při zánětlivých a degenerativních onemocněních pohybového systému, jako je např. tenisový loket, dohojování ran při úrazech i operacích. Vzhledem ke svému složení dvanácti rostlinných a dvou minerálních složek má několik účinků. Tlumí bolest, svým vlivem na pružnost cév a propustnost cévní stěny snižuje otok, podporuje hojení, formování kostního svalku, působí proti hnisání.
5ef34c49b870bobrazek.png
Jak říká MUDr. Petr Sedláček: „Pro svůj účinek proti „svalové kocovině“, tedy únavě svalů po větší zátěži, patří k vybavení sportovců. Pokud vím, při svých zimních lyžařských výpravách ho používal i MUDr. Josef Jonáš.“ U Traumeelu nejsou známé žádné vedlejší účinky a je možné jej použít u všech věkových kategorií. První studii s Traumeelem po roce 1989 provedl MUDr. Jiří Nedělka a byla otištěna v roce 1993 v časopise Biologische Medizin, název asi netřeba překládat.

Traumeel mast: je volně prodejný lék určený pro vnější použití, tradičně užívaný ke zmírnění bolesti při lehkých nebo středně závažných poraněních pohybového aparátu. Účinek masti můžete podpořit Traumeel homeopatickými tabletkami pro vnitřní použití. Pečlivě si přečtěte příbalový leták. Žádejte ve své lékárně.

Více na TRAUMEEL.CZ
5ef34cae45340obrazek.png

Reklama