Píše čtenářka s nickem Jureckova. Proč má tak negativní postoj k manikúře, dlouhým nehtům a lakům? To se dočtete v jejím příspěvku, za který děkujeme.

Tohle téma mi vyvolalo úsměv na rtech :-) Nedovedu ani spočítat, kolikrát jsem slyšela větu „Ty snad nejsi ani ženská!?!“  Proč? Protože úpravu a péči o nehty nesnáším … Mám dlouhé, spíše hubené prsty s dlouhými nehtovými lůžky, tak nepotřebuji nosit dlouhé nehty.

Jistě, v době dospívání jsem je nosila dlouhé, zapilované do špičky, ale nenalakované. Při myšlence na odlupující lak mi leze mráz po zádech. Všeho všudy jsem měla 2x nalakované malíčky – když jsem se na SŠ neubránila spolužačkám, ale více jsem nedovolila.

Nyní nehty nepiluji, ale jen stříhám, když už narostou fakt hodně nebo přijde některý k úrazu,  a to vždycky „co to jde“. Po těhotenstvích mám již zpátky své pevné, tvrdé nehty. Jedinou vadou na kráse jsou malé dolíčky menší než špendlíková hlavička způsobené nehtovou lupénkou, ale je to viditelné jen zblízka.

Vím, že bych se měla o své nehty starat lépe, ale k tomu mě zatím nikdo nedonutil.
Nehtových studií je tolik, že na ně člověk naráží na každém rohu. Na mě nezbohatnou ... je vidět, že žen jako já je málo ... štěstí pro ně :-)

jureckova

Díky za názor a upřímnost.

Jak jste na tom s úpravou nehtů vy, miléženy-in? Také zaujímáte tak vyhraněný postoj jako čtenářka jireckova, nebo s ní nesouhlasíte? Myslíte si, že manikúra a péče o ruce by měla být samozřejmostí? Jaké nehty máte vy a jak se o ně staráte?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama