Kde je Standa?
Když zemřel jeden z našich sousedů, vypravili jsme se mu celá rodina na pohřeb. Vzali jsme s sebou i 82letého tchána, protože se se zemřelým dlouhá léta přátelili. Problém byl v tom, že už to měl v hlavě trochu popletené. Proto když jsme dorazili na místo a on uviděl před krematoriem stát vdovu, přede všemi se jí vesele zeptal, kde nechala Standu! Bohužel s ní jsme tak dobré vztahy jako se zesnulým neměli, takže to vzala jako provokaci. Luboš (61)

5bdb043a22898obrazek.pngPohřební song
Šla jsem na pohřeb kamarádovi, který se vlastní vinou zabil v autě, a dostalo mě, že mu nechali zahrát píseň „Spomaľ, máš privysokú rychlosť…“. Asi jsem upjatá, ale fakt mi to vtipné nepřišlo. Milena (33)

Na cizím pohřbu
Na pohřeb jsem s pětiletým synem dorazila na poslední chvíli, už hrála hudba. Rychle jsme vběhli do dveří, nekoukala jsem nalevo napravo. Když jsme se uklidili na volná místa, s hrůzou jsem zjistila, že jsme na cizím pohřbu! Přišlo mi ale krajně nemístné obřad narušovat, a tak jsem se rozhodla zůstat do konce. Ani si nikdo neuvědomil, že tam nemáme co dělat. Pavla (39)

Co když si babička v té rakvi prdne?
Když jsme do země pohřbívali prababičku, řeč kněze nad hrobem neustále narušovaly moje neteře ve věku 4 a 5 let. Slyšela jsem, jak mojí švagrové pokládají jednu otázku za druhou – kde je ta babička, proč má teta síťku na hlavě, co je napsáno na tom věnci. Nakonec je zajímalo, jestli babička může v té rakvi vůbec dýchat, když jí tam nenechali žádné okénko, a ta starší to úplně rozsekala hláškou: „No hlavně si tam nesmí prdnout.“ Kněz málem spadl do hrobu, hosté se navzdory smutku rozesmáli a švagrová konečně vzala holky a odvedla je pryč. Veronika (27)

Nechtěný striptýz
Před dvaceti lety jsem byla na pohřbu člověka z rodiny mého manžela. Tou dobou jsem trpěla závratěmi a malátností, které jsem přičítala vedru (ve skutečnosti jsem byla čerstvě těhotná). I v den pohřbu bylo šílené vedro, skoro čtyřicítky. Když jsme měli při odjíždění rakve povstat, hodně se mi zamotala hlava – a najednou jsem ležela na zemi, byla jsem jen ve spodním prádle a nevěděla, co se děje. Omdlela jsem, a jak se mě manžel snažit zachytit, kompletně ze mě strhnul šaty. Daniela (48)

Máte i vy nějakou úsměvnou historku ze smutečního obřadu?

Reklama