Mnohá zvířata jsou neklidná. Psi polovinu noci proštěkají. Bylinky a kořínky nasbírané v tento den jsou mimořádně účinné... Hodně lidí dnes sáhne po lahvi alkoholu, který na ně ovšem bude mít podstatně větší vliv. Jednoduše řečeno, nic nevydržíme.

Hlavním příznakem úplňku, který nastal dnes ve 4:11 hodin, je velké pohnutí a citelný neklid. Luna a slunce nyní stojí na obloze přesně proti sobě. Lidé se sklony k depresím jsou dnes mnohem více ohroženi. Vynořit se může minulost a výčitky svědomí.

Mnoho lidí v tento den špatně spí. Vedle všeho neklidu je úplněk pokládán za pravý okamžik pro vnitřní obrat, pro usmíření a odpuštění i pro nová přátelství. Úplněk je také nejvhodnějším dnem k odstartování diety nebo očistného procesu.

Všichni lidé, kteří se narodili o úplňku a v průběhu následujících tří a půl dne, se nejvíce zajímají o témata vztahů. Může jim dlouho trvat, než si uvědomí nejprve sami sebe, a proto mohou v životě zažít vážné krize...

Rituál na přivolání lásky

Nejčastějšími úplňkovými rituály jsou rituály týkající se vztahů a lásky. Je bezpočet kouzel směrovaných k tomuto cíli, pocházejících z rozličných zdrojů a využívajících mnoha magických technik.

Každý, kdo se touto praxí zabývá, má pochopitelně své oblíbené pole a svůj druh magie, který je mu nejbližší. Jakékoli bezmyšlenkovité rozšiřování výrazně silných rituálů je ovšem velice nezodpovědné. Bylo by to stejné jako nabídnout auto někomu, kdo nemá řidičák. Takový „řidič“ by byl nebezpečný sobě i druhým.

Na druhou stranu nepokusit se pomoci by také nebylo správné. Uvedený rituál je magie severská, runová. Opírá se o prosbu předkládanou bohům formou runového písma a verši k tomu určenými. Tento rituál není manipulativní.

FehuGeboRituálem si lze pomoci od samoty a jeho výsledkem má být oboustranný ryzí cit dvou lidských bytostí. Runy, které při něm ryjeme, se jmenují Gebo(gifu), to se překládá jako „dar“ nebo „šťastné spojení“ a Fehu, znamenající „splnění přání“, nebo „prosperitu a bohatství“, které nemusí být hmotné..

Rituál vám nemusí přinést lásku člověka, kterého máte před očima při jeho provádění. Může to být někdo úplně jiný. Každopádně přinese štěstí v podobě prožívané, opětované lásky. Ten, kdo jej provádí, přenechává rozhodnutí na bohyni Freye, která ví, který je „ten pravý“.  

Každopádně zde není problémem negativní zpětná vazba, protože rituál není možné negativně použít. 

Jak na to?

Udělejte si pohodlí a zapalte si zelenou a růžovou svíci. Připravte si dřívko, které jste si opatřili v den rituálu, ale za světla. Mělo by pocházet z plodného stromu. Nepleňte, snažte se co nejméně stromu ubližovat. Dřívko si sami opracujte, tak aby se vám jeho tvar líbil. Nejlepší je smirkový papír, pilník, nůž – hrajte si, děláte to pro sebe. Runy je nejlépe vypálit pájkou, ale není to nutné. Můžete použít barvy, nebo jiný způsob. Amulet by se vám měl líbit. Pořadí run musí být Fehu, Gebo (žádáte o splnění přání, obohacení života o šťastné spojení s druhým).

Je potřeba udělat do dřívka dírku, aby ho bylo možno nosit na krku, dokud se přání nesplní. Až se vám vyplní, poděkujte Bohyni a amulet spalte. Popel vraťte zemi.

Nakonec podržte amulet v ruce a vyslovte:

Ten, kdo zná runu sedmnáctou,
již nikdy, nikdy neztratí
věrnost mladého děvčete
a láska mu provždy pokvete.
Kouzlo vychází z mužského pohledu, ale pracuje oboustranně.

 

 

Až pomocí kouzla získáte milého či milou, pomůže vám další kouzlo váš vztah uchovat.

Nikomu nikdy nesmíš říct
kouzlo osmnácté,
jen ženě, s kterou sdílíš krb,
či vlastní sestře své.

 


Freya – je severská bohyně manželství, lásky, prosperity, ale i smrti. Je patronkou zamilovaných lidí a pomáhá tam, kde je nedostatek. Lidé se k ní modlili právě ve věcech manželství a citů. Freya je nekrásnější z Bohyň a po nocích se prohání oblohou v kočáře taženém hranostaji, či kočkami. Na krku nosí náhrdelník Orgamen, nebo také Brisingamen.
Ten byl původně majetkem čtyř trpaslíků, a ti měli podmínku. Noc s Freyou. I Bohové severu jsou marniví, a tak se Freya vyspala hned se čtyřmi trpaslíky, aby náhrdelník získala.

Severská mytologie je jednou z nejkrásnějších a runová magie jednou nejčistších a současně nejsilnějších forem magické praxe.

Reklama