Také si myslíte, že ke správným Vánocům patří pořádný svetr, který zahřeje, a když je to ještě červený s jelenem, tak už nic nechybí? Chtěli byste si takový svetr uplést? My víme, jak na to! Přinášíme vám střih.

Na levé jehlici si vytvoříme základní oko. Pravou jehlicí do něj vpíchneme a upleteme hladce. Nově upletené oko navlékneme k základnímu oku na levou jehlici. Toto oko upleteme opět hladce a nové oko opět navlékneme na levou jehlici. Tímto způsobem pokračujeme, dokud nebudeme mít potřebný počet ok.

 

Poté pleteme řádek za řádkem, dokud se nedostaneme k vypletení vzoru hlavy jelena. Na tuto chvíli zaměříme pozornost. Šablonu čteme takto: 1 dílek = 1 oko v jedné řadě. Jednotlivé větší barevné plochy pleteme ze samostatných klubíček. Přízi z rubu na pletenině křížíme, aby nevznikaly díry. Zakončením posledního zeleného oka jeleních parohů pokračujeme v dopletení předního dílu našeho červeného zázraku a v cílové rovince precizně spojíme všechny upletené díly svetru a začínáme si užívat závistivé pohledy kolemjdoucích, které často spočinou na našem hrudníku, ozdobeném jelenem.

 

Nechce se vám kupovat vlna a jehlice? Nevadí! I pro vás máme dárek!


Stačí když půjdete na stránky Vodafone SEM a napíšete Ježíškovi své vánoční přání a do diskuze pod článek nám napíšete vtipnou vánoční historku o nejhorším dárku, jaký jste kdy dostali. 3 z vás, které pošlou přání a napíšou nejzajímavějších historku, odměníme balíčkem s vlnou a pletacími jehlicemi přesně určenými na tento krásný vánoční svetr.

 

ZDE si můžete střih na jelena stáhnout (pdf)

Reklama