Kámen s marmeládou by určitě žádna velká pochoutka nebyla, zato Marmeláda v Kameni je skutečná lahůdka! Možná vám teď přijde, že jsme se definitivně zbláznili, ale není tomu tak. Pouze jsme přijali pozvání od čtenářky Anai, abychom navštívili hru Marmeláda, ve které účinkuje se souborem divadla Kámen.

Kdo by očekával amatérský spolek ochotníků, ten by byl jistě překvapen. Divadlo Kámen, ve kterém Anai účinkuje, je součástí Městských divadel pražských. Pravda, hraje výhradně hry svého zakladatele Petra Macháčka, ale to neubírá představením na kvalitě.

Co je to Marmeláda?
Absurdní hořká komedie ze současnosti, tak by se dala stručně popsat hra Marmeláda. Scéna je minimalistická, nečekejte žádné bohatě malované kulisy, ale klasické vybavení kanceláře (pár poliček, tři stoly, věšák...). Scénárista i režisér v jedné osobě, Petr Macháček, pojal představení jako koláž obrazu, slov a hudby – na tento styl, kdy se lidé občas, ve vypjatých chvílích, na jevišti překřikují a mluví jeden přes druhého, si člověk musí nejprve trochu zvyknout.

Malé divadélko

Divadlo Kámen má vlastní budovu poblíž hotelu Olympik (najdete ho na adrese Nekvasilova 2, Praha 8 – Karlín, nebo na www.divadlokamen.cz). Do hlediště se vejde asi šedesát lidí.

Když se vám to podaří, rozprostře se před vámi úsměvný kritický obraz dnešní konzumní společnosti. Tady se konkrétně konzumuje marmeláda. Charaktery pak bez okolků poukazují na směšnou hloupost jednotlivých postav, zaměstnanců marmeládové firmy, ve které se celé představení odehrává.

Hře lze přičíst k dobru i příběh, který je postaven na známých klišé a graduje je do absurdních situací. Hra má detektivní zápletku, ale vyšetřovatel je zde odsunut zcela na druhou kolej – sledujete zločin v přímém přenosu. Mé chechtací orgány málem nepřežily scénu, kdy jeden z hrdinů vysvětluje své pohnutky pro čin, který musí spáchat: „Můj otec umřel v marmeládě. Spadl do nádrže a zbyly po něm jen bílé kosti... Matka se z žalu ujedla marmeládou – závislost už nešlo léčit... Sestra zahynula při autonehodě. Její vůz uklouzl po marmeládové skvrně a narazil do zdi továrny na marmeládu...“

SOUTĚŽ
Vyhrajte lístky na Marmeládu a zajděte se podívat na Anai!

Odpovězte nám správně na následující otázku a máte šanci vyhrát lístky na divadelní hru Marmeláda, ve které vystupuje v roli účetní naše čtenářka Anai.

        Soutěžní otázka:
      V jakém znamení se Anai narodila?
        a) Střelec
        b) Lev
        c) Beran
        d) Býk

Odpovědi vkládejte SEM!

Každý zúčastněný smí samozřejmě odpovědět pouze jednou, jinak bude diskvalifikován. Ze správných odpovědí vylosujeme dva výherce, kteří od nás získají po dvou lístcích na Marmeládu, představení divadla Kámen.

Soutěž ukončíme v neděli 4. ledna 2009 o půlnoci. Mnoho štěstí při tipování!

Jaká byla Anai?
Její role není zrovna příjemná: upjatá, pořádkumilovná a místy lehce afektovaná účetní Kateřina. Na scéně je prakticky od začátku do konce a její život učiní obrovský kotrmelec. Ve druhé třetině hry se Kateřina dozví informaci, která silně zasáhne psychiku postavy. Nutno říct, že Anai je v této roli excelentní a dokonale uvěřitelná, ostatně to samé platí i o jejích kolezích.

Související:
Taková jsem já: Anai
seriál Taková jsem já

Hrála jste někdy divadlo? Našla byste odvahu stoupnout si na jeviště před své známe?

Reklama