63d25a6ed1b5eobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Hon za vaginálním orgasmem
Dosáhnou vaginálního orgasmu bývá většinou o něco těžší než dosáhnout klitoriálního uspokojení. Sex koučka Mangala Holland pro magazín Woman and Home uvedla, že pozoruje velký nárůst klientek, které touží po hlubším uspokojení, což je spojené právě s vaginálním orgasmem. Tím, jak jsou ženy stále úspěšnější v mnoha částech svého života, chtějí prý dosahovat těch největších úspěchů i v sexu a nechtějí se spokojit s průměrným potěšením. A když to nejde s partnerem, trénují pomocí speciálních masážních přístrojů určených na bod G nebo vibrátorů.

Ekologické sexuální hračky
Ochrana životního prostředí je velké téma, které proniká i do erotického průmyslu. Podle e-shopu Sh! Women’s Store narůstá mezi zákaznicemi a zákazníky poptávka po udržitelných hračkách s menší uhlíkovou stopou.

Souběžná masturbace
Terapeutka a sexuoložka Kate Moyle pro Glamour magazín jmenovala další z trendů, kterým je podle ní souběžná masturbace. Partneři se při ní uspokojují sami, ale sledují se u toho, což je podle odbornice velmi dráždivé a velmi sexy. Prohlubuje to intimitu mezi partnery, odbourává stud, a navíc se od svého protějšku můžete i přiučit v tom, co je mu příjemné.

Anální masturbace
Rok 2023 se podle Kate Moyle dále ponese v duchu boření hranic a poznávání vlastního těla, k čemuž patří také dráždění oblasti konečníku. Začátečníkům doporučuje použít lubrikovaný prst a pro pokročilé je v nabídce sex shopů celá řada hraček a pomůcek.

Pochval není nikdy dost
V roce 2023 nebude žádná pochvala přehnaná. Kate Moyle tvrdí, že chválení jde ruku v ruce s trendem poslední doby, kdy se lidé snaží získat sebevědomí a vážit si sami sebe. To, že si pochválíte jednotlivé tělesné partie nebo cokoli jiného, může před sexem fungovat jako rozbuška.

Upgradovaný misionář
Misionář sice působí jako nudná klasika, ale pořád jde o jednu z nejoblíbenějších poloh. Podle odbornice se navíc dá posunout či upgradovat. Například navázáním hlubokého očního kontaktu, synchronizací dechů nebo zaměřením se na nejrůznější erotogenní zóny.

Sexuální hračky ovládané na dálku
Vibrátory na dálkové ovládání a další pomůcky nejsou žádnou novinkou, ovšem v roce 2023 budou žádanější než kdykoli předtím. Jejich ovládání se provádí prostřednictvím aplikace, takže je možné partnerku nebo partnera uspokojovat, ať už jste kdekoli.

Zdroje: Glamour Magazine, Woman and Home, Sh! Women’s Store

Čtěte také: