Když se před časem začalo doma experimentovat s pečením chleba (tehdy ještě v troubě), tak si zpočátku mnoho lidí klepalo na čelo. Kdo to kdy slyšel, péct si doma sám chleba. Je s tím tolik práce a špíny a vůbec, nejsme ve středověku, že. Za pár let ale přišla móda domácích pekáren chleba a najednou i ti největší odpůrci zjistili, že doma upečený chleba je přeci jen o něco lepší než ten kupovaný, na který dříve nechtěli nechat dopustit.

eta

Domácí pekárna je v podstatě úžasný vynález. Už jen tou geniální jednoduchostí s jakou je schopna udělat těsto. Pokud jste zkoušeli dělat těsto ručně na chleba pečený klasickým způsobem, můžete snadno srovnávat.

Klasické těsto na chleba muselo být dosti hutné, aby se v peci „nerozplizlo“. Často jste  místo bochníku chleba upekli velkou „chlebovou placku“. Těsto se muselo dobře rukama vypracovat – vařečkou to nešlo, tak bylo hutné. A muselo dlouho kynout někde v teple – např. v troubě při cca 50 stupních. Opravdu to bylo hodně pracné a „špinavé“. Domácí pekárna díky tomu, že peče ve formě, používá mnohem řidší těsto, než z jakého se dříve pekl chléb.

Pokud ještě nejste majiteli domácí pekárny,  představíme vám dnes tento výrobek od společnosti ETA. ETA má ve své nabídce tři druhy pekáren – Duplica Vital, Harmony plus a Delicca.

Pekárna Duplica Vital  společnosti ETA je unikátní pekárna s novými programy VITAL a KVAŠENÍ, se kterými se u žádné jiné pekárny na trhu nesetkáte. Díky těmto programům si můžete upéct svůj vlastní chléb bez chemie, vyrobit přírodní sýry, slady či jogurty, nebo nastavit svůj vlastní program pečení, což ocení zejména alergici na lepek nebo již pokročilí v pečení chleba.

Pekárnu Duplica Vital jsme vyvinuli ve spolupráci s českými odborníky na zdravou výživu. Je pro ty, kteří se ráno chtějí nechat ráno probudit vůní čerstvého zdravého chleba. Duplica Vital nabízí dva unikátní programy, které žádná jiná pekárna nemá: KVAŠENÍ s VITAL. S programem KVAŠENÍ si můžete upéct chleba z přírodního kvásku bez jakýchkoliv Éček, tedy chemie., dále vyrobit přírodní sýry (např. sójové), jogurty, kvásky, slady; všechny tyto potraviny vyžadují přesnou teplotu, jejíž nastavení v žádné jiné pekárně není možné. VITAL program - jednoduché nastavení vlastního programu.  Jedná se o individuální nastavení průběhu předehřátí, hnětení, kynutí, pečení a přihřívání, tj. nastavení přesné teploty, času trvání pro jednotlivé fáze přípravy jako např. hnětení, kvašení, pečení aj. = ETA patent. Tuto pekárnu ocení především lidé, kteří často pečou domácí chléb a experimentují. Díky programu Vital lze připravit vlastní chléb dle zdravotních potřeb zákazníků!

eta

Pekárna Harmony Plus se stala nejprodávanější domácí pekárnou s novým ergonomickým tvarem za velmi příznivou cenu. Domácí, pekárna, která má navíc vychytaný program na sladké pečení a dokáže připravit bezlepkový chléb. Pekárna Harmony plus se stala v roce 2007 vítězkou v nezávislém testu MF Dnes.

Pekárna Delicca uspokojí náročné zákazníky svým celokovovým materiálem a velmi zajímavým designovým řešením. V pekárně Delicca připravíte bezlepkový chléb a  díky nástavbě upeče i křupavé bagety. Pekárna Delicca se stala v roce 2010 vítězkou nezávislého testu MF Dnes.

Domácí pekárny společnosti ETA jsou dvouhákové. Tak nejlépe zajistí rovnoměrné pečení a přípravu zdravých pokrmů.

Více na www.eta.cz

Reklama