Stačí z vlažného mléka, droždí a cukru vyrobit kvásek, až vzejde přidat rozpuštěné máslo, žloutky, mouku s trochou soli a pořádně vypracovat těsto. Čekání na vykynutí těsta můžete dětem zkrátit vyprávěním, jak vlastně tradice pečení velikonočních jidášků vznikla – coby připomínka Jidášovy zrady. A pak už na pomoučeném vále z válečků těsta společně tvořte uzly, spirály, šneky nebo třeba jednoduché ptáčky, kteří přivítají jaro – to bude děti zaručeně bavit! Nakonec na plechu potřete rozmíchaným bílkem, nechte ještě chvíli kynout a vložte do multifunkční trouby MORA nové generace. Klidně tři plechy najednou! Nové trouby MORA s patentovaným klenutým vnitřkem po vzoru starých kamenných pecí a rovnoměrnou distribucí vzduchu totiž zvládají pečení na několika úrovních zároveň, aniž by došlo k mísení vůní a chutí. Pečení při 180 °C trvá přibližně dvacet minut – podle velikosti jidášků.
60520ce839687obrazek.png
Ingredience:

 • 500 g špaldové celozrnné hladké mouky
 • 230 ml teplé vody
 • 30 g droždí
 • 100 g cukru
 • 100 g másla
 • kůra z jednoho BIO citronu
 • med (na pomazání)

Postup:

 1. Do nádoby od robota si dejte mouku a udělejte do ní důlek. Do důlku nasypejte cukr a zalijte teplou vodou. Poté přidejte nadrobené droždí a nechte vzejít kvásek. Přidejte máslo a nastrouhanou kůru z jednoho bio citronu a nechte robotem těsto vypracovat. Jakmile je těsto hotové, ještě ho pomocí rukou propracujte a vraťte zpět do nádoby a přikryjte utěrkou. Nechte jednu hodinu kynout.
 2. Jakmile je těsto vykynuté, odkrajujte si kousky o velikosti pingpongového míčku a vyválejte z něj váleček. Z něho poté vytvořte tvary dle vašich představ.
 3. Vytvořené jidášky dejte na plech s pečícím papírem a dejte do předehřáté trouby na 180 °C a pečte 18 minut.
 4. Hned po upečení jidášky potřete tenkou vrstvou medu. Teplé těsto med do sebe vsákne a pak jidášky nelepí. Takto potřené jidášky nechte vychladnout.

Zařizujete si kuchyni? Nepřehlédněte náš tip na skvělou troubu s mnoha funkcemi!

60520d4b40925obrazek.pngIdeálním spojencem pro upečení nejen velikonočních jidášků, ale i pro nepřeberné množství dalších pečených a grilovaných dobrot, se jistě stane vestavná nerezová multifunkční trouba MORA VT 779 BX. Ovládá se pomocí přehledného intuitivního dotykového panelu, který umožňuje nastavit širokou škálu přednastavených režimů trouby a také dalších funkcí včetně přesné teploty. Výkonná multifunkční trouba s velkým objemem trouby 71 l má patnáct různých programů, nejen klasické pečení, gril s ventilátorem i bez, horkovzdušné pečení, rychlý předehřev, ale i rozmrazování nebo udržování teploty pokrmu. Má patentovaný tvar, vycházející z tvaru tradičních kamenných pecí, kvůli dokonalému a rovnoměrnému proudění vzduchu.

Speciální program na čištění trouby EcoClean zajistí bez velké námahy vyčištění vnitřku trouby a je maximálně ohleduplný k životnímu prostředí. Ke snadné údržbě přispěje také odnímatelná vnitřní skleněná strana dvířek. Pro zvýšení komfortu obsluhy je trouba vybavená třemi teleskopickými výsuvy, které umožní bezpečnou manipulaci s připravovaným jídlem, aniž byste ho museli z trouby vytáhnout. S trojitým sklem s kovovou vrstvou jsou dvířka z vnější strany bezpečná i pro děti, k dispozici je i dětská pojistka. Oceníte i tlumené dovírání dvířek trouby bez námahy a nepříjemného hluku. Potěší i bohaté příslušenství v podobě roštu, mělkého a hlubokého plechu. Doporučená cena je 13 990 Kč.

K nákupu akčního setu spotřebičů MORA získáte 8 dílnou sadu nádobí v hodnotě 4 990 Kč jako dárek.

Pořiďte si akční set spotřebičů, který se skládá z varné desky, vestavné trouby a myčky, a získáte ihned u prodejce 8dílnou sadu kvalitního českého nádobí jako dárek. Vyberte si svůj ideální set spotřebičů. Spotřebiče můžete vybírat u našich webových partnerů nebo v kamenných prodejnách. Akce trvá od 15. 3. do 31. 5. 2021.

Více informací o akci najdete ZDE

Více na MORA.CZ
60520cc028fc4obrazek.png

Reklama