Nápadů na tvoření s dětmi není nikdy dost. Večery jsou dlouhé a možná se chystáte upéct nějakou buchtu. Co kdybyste pro tentokrát zapomněla na tradiční tvar a zkusila třeba trpaslíka?

m

Z kynutého těsta se dá upéct cokoliv. Mně se zalíbil tenhle trpaslík. (Nebo je to Santa Claus?) Můžete ho upéct třeba místo tradičního dortu k svátku nebo k narozeninám. Děti z něj budou mít o to větší radost, když budou moci pomáhat.

Na výrobu trpaslíka potřebujete kynuté těsto, (třeba jako na vánočku) a trochu šikovnosti.

A ještě potřebujete nůžky, rozšlehané vajíčko a potravinářskou barvu. Počítám s tím, že návod na výrobu kynutého těsta máte svůj.

Teď už jen pozvěte děti a tvorba může začít.

n

mTěsto rozdělte na dva díly. Jeden (větší) vyválejte do podlouhlého tvaru, který vidíte na prvním obrázku.

Druhý (menší) vytvarujte do půlměsíce a nůžkami rozstříhejte. Přitlačte k prvnímu dílu a máte vousy. Aby vypadaly nakadeřeně, srolujte jednotlivé prameny tak, jak vidíte na vedlejším obrázku.

Z malých kousků vytvarujte tři kuličky a přilepte oči, nos a bambulku na čapce. Z kousku těsta můžete vyrobit ještě knírek.

Pak už jen rozdělte rozšlehané vejce a část obarvěte potravinářským barvivem na červeno. Mašlovačkou natřete čepičku a nos. Oči můžete obarvit rozpuštěnou čokoládou.

Když máte vybarveno, dejte trpaslíka péct.

Pokud se vám nelíbí zrovna tento trpaslík, fantazii se meze nekladou, můžete si vymyslet třeba jinou pohádkovou postavičku.

Nechte na dětech, aby vám poradily.

Foto: Facebook Colours of seasons

 

 

 

 

 

Čtěte také:

Reklama