Její čin před třemi lety otřásl Amerikou! China Arnoldová (28) po hádce se svým despotickým přítelem vložila svoje děvčátko do mikrovlnky, zapnula ohřev na maximum, a spustila ji. Měsíční Paris Talleyová zemřela na následky vnitřních popálenin.

 

Absolutní trest ženu podle BBC nečeká kvůli komplikovanému soudnímu procesu. Různé postoje soudních expertů při líčení v americkém Daytonu rozdělily porotu natolik, že se nedokázala shodnout na tom, aby za svůj hrůzný čin Arnoldová dostala trest smrti. Verdikt nakonec zněl: Doživotí bez možnosti podmínečného propuštění po 25 letech.

 

O šanci Chiny Arnoldové opustit v padesáti třech letech vězení totiž urputně usilovali její obhájci. „V civilizované společnosti je to šokující a odporný zločin,“ odůvodnila soudkyně Mary Wisemanová, proč to odmítla. Obhájci se odvolali. Budou se pokoušet dokonce o úplné vysvobození.

 

Arnoldová totiž trvá na své nevině. Soudkyně se opírá o DNA holčičky, které bylo nalezeno v mikrovlnce a také její výpověď spoluvězeňkyně. Té se odsouzená měla svěřit, že dítě raději upekla, než by se její partner dozvěděl, jak je to s otcovství. Právě o tom se s ním chvíli před vraždou hádala. Obhájci však zdůrazňují, že DNA automaticky neukazuje vinu Arnoldové a také poukazují na nevěrohodnost spoluvězeňkyně – ta svojí výpověď kauze několikrát změnila.

Reklama