Čtenářka Glady má běžky ráda, i když její začátky vypadaly jako u každého jiného začínajícího lyžaře. Překonala to a dnes by ráda svištěla krajinou, ale u ní v Beskydech není sníh. Děkuji Vám Glady za příspěvek.

Běžky a běžecké lyžování

     Milé ženy-in, to je téma jako stvořené pro zimní období. I když ta letošní zima běžkám vůbec nepřeje. Leda, že by  jste si chtěly vyzkoušet na kamení, jak kvalitní máte skluznice. Milovníkům sjezdovek můžou vlekaři dopřát alespoň umělý sníh (teda pokud mrzne), ale běžkaři mají tuto zimní sezonu asi smůlu.

Moje lyžařské dovednosti a umění skončily s lyžařským kurzem na střední škole. Dokud jsem nepoznala svého současného přítele. Ten je zapálený lyžař a to jak na sjezd, tak na běžky. Svolila jsem tedy, že to zkusím. Sjezdovky mně ale nedostaly, zatímco já jsem v pluhu sjela sjezdovku jednou, přítel už se pomalu chystal zpátky na hotel. I když mně chtěl učit techniku od počátku, na mně si nepřišel, sotva se ke mně přiblížil, už jsem ječela ať jede pryč  ať se na mně nedívá, že já sama. Takže kapitolu sjezdovek jsem definitivně uzavřela.

Ovšem běžecká stopa, to je jiná kapitola. I když já říkám stopa plížící, ne běžecká, přesně podle mé rychlosti. Projet se na běžkách krásným zasněženým lesem, to je opravdu pohodička a balzám na nervy.  I když bydlím v Beskydech a pravidelně, pokud to podmínky dovolí, vyjíždíme na Pustevny nebo na  Ondřejník, kde jsou báječné stopy, každoročně si zajedeme i někam dál . Třeba Tatry. Projížďka na běžkách tatranskými dolinami je prostě jedna velká nádhera.

Taky jezdíváme do Jeseníků. Teď už je moje běžkování celkem v pohodě, dokonce sem tam sjedu i nějaký menší kopeček. Ale ty začátky tak super nebyly. Běžky se mi zdály nějaké úzké, nestabilní. Při první vyjížďce s  přítelem ,  jsem se snažila, seč mi síly stačily. Ujeli jsme kousek, zastavili a přítel mně chválil, jak mi to jde. A já, jak jsem se dmula pýchou, tak jsem na rovině sebou flákla jako zralá hruška. Jen jsem po očku zahlídla, jak se přítel pro sebe pochechtává, nahlas  to raději nezkoušel, protože se bál, že zahodím běžky a dál půjdu po svých.

Já jsem to ovšem nevydržela a začala se chichotat na celé kolo. To pak popustil uzdu svému smíchu i přítel. Ani jeden z nás nechápal, jak jsem sebou mohla fláknout ze stoje na krásné rovince. Těch pádů na běžkách bylo pochopitelně více, ale přesto na běžky nedám dopustit. Je to bezvadné odreagování a  relax.  Navíc, když sníh krásně jiskří ve slunečních paprscích.

Tuto zimní sezonu jsme ještě na běžkách nebyli, protože prostě sníh není. Ale doufám, že se to ještě změní. Chystáme se letos do Jeseníků, tak  doufám  že alespoň tam běžky opráším.

No a když nebude sníh, tak budeme prostě jen chodit po svých. Mnoho krásných zážitků na běžkách přeje všem ženám-in i redakci

glady


Běžky, běhání na lyžích, bílá stopa, to je dnešní téma dne!

  • Jaký je váš vztah k běhání na lyžích?
  • Máte nějakou vtipnou, smutnou, strastiplnou, aktuální historku?
  • Už jste letos vyjela?
  • Umíte si namazat?
  • Kam jste se na běžkách podívala?
  • S kým nejraději na lyžích jezdíte?

Pište mi na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes v 16 hodin odměním tak, že na to dlouho nezapomene.  

Reklama