Nové historické romány Františka Niedla, první české vydání světového bestseleru Thomase Engera Kamenný déšť, nebo krimi román Mazaný medvídek Johna J. Lamba – to je únorová nabídka vydavatelství MOBA.

Jedním ze zastupovaných spisovatelů nakladatelství MOBA je českobudějovický rodák František Niedl. Jeho strhující román Útěk do pekel (2012) sledující osud českého vysokoškolského studenta za druhé světové války , krimi romány ze současnosti s agentem bezpečnostní agentury Michaelem Dabertem Štvanice (2011) a Pohled Šelmy (2012) nebo historický román Platnéř (2012) mají jedno společné - brilantní vypravěčský styl, který zlehka swinguje, vtáhne čtenáře do děje a nepustí. V tomto stylu jsou napsány i další dva historické romány Pavoučí síť, který volně navazuje na román Platnéřz loňského podzimu, a přináší další dobrodružství platnéřského tovaryše Lukáše a Čtvrtý králův pes,který čtenáře zavede do doby vlády Václava IV, kde každý bojuje s každým a hlavní hrdina Hynek Tas z Boru po svém návratu z Itálie unikne oprátce a skončí ve službách krále…

FOTOGLERIE

Vlajkovou lodí únorové nabídky nakladatelství MOBA je bezesporu kriminální román Kamenný déšť norského spisovatele a hudebníka Thomase Engera. Tentokrát není hlavní postavou detektiv, ale norský novinář s pohnutým osobním životem -  Henning Juul. Kamenný déšť je první knihou z celkem šesti, které Enger s tímto hrdinou plánuje. Že se mu to zatím daří, svědčí i fakt, že na všech šest, tedy i těch nenapsaných, již byla prodána filmová práva.. Tyto a další novinky vydavatelství MOBA vycházejí v první polovině února 2013.

Další únorové novinky nakladatelství MOBA:

Reklama