Ze světa mizí vše krásné, vztahy mezi lidmi zhrubly a má to negativní vliv na myšlení a výchovu mladých lidí. Tak nějak možná uvažovali zaměstnanci singapurského Ministerstva školství, když prosadili doplněk vyučovací náplně na univerzitách.

 

Singapur se totiž v posledních letech potýká s nízkou porodností. Jako jeden z důvodů se ukazuje neschopnost mladých obyvatel země navazovat vztahy s opačným pohlavím a když, vede to nakonec k rozchodu či rozvodu bez potomků.Univerzitní student

 

Proto se studenti univerzit v této asijské zemi budou od nového ročbíku potýkat i s lekcemi romantiky. Podle odborných průzkumů se prý zjistilo, že chlapec nebo dívka se na sebe nedokáží nezávazně dívat ani pět vteřin. Pak se není čemu divit, že nějaký flirt z toho nevzejde.

 

V nových vyučovacích hodinách se mají univerzitní studenti dívat na romantické filmy a diskutovat o polibcích a něžnostech. To vše má být nápomocné v překonávání psychických bariér při seznamování a zkvalitňování pozdějších partnerských vztahů.

 

Měly by se lekce romantiky zavést i u nás?

 

Zdroj: BBC

Reklama