Foto: Shutterstock

Mnohé univerzity se svým studentům snaží nabídnout alternativní terapie, které jim mohou pomoci při úzkostech během zkouškového období. Některé školy nabízejí terapeutická sezení, jiné terapie se psy, a další zase tiché označené prostory, kde mohou studenti v klidu spočinout. Žádná však nezašla tak daleko, jako univerzita Radboud ležící v nizozemském městě Nijmegen.
 
Škola nedávno přišla s bizarním nápadem. Pro studenty zřídila meditační hrob za studentskou kaplí, do kterého si mohou lehnout a meditovat. Doba, kterou zde mohou strávit, je od 30 minut do tří hodin.
Podle studentů je bizarní projekt tak populární, že musejí být zapsáni na pořadníku, aby se do hrobu dostali. „Já a můj spolubydlící jsme plánovali jít na meditaci před týdnem, týdnem a půl. Ale zjistili jsme, že existuje čekací listina, na kterou se zapisují lidé, kteří se chtějí do hrobu dostat. Je tedy docela populární. Zatím jsme ještě nedostali šanci, ale plánuji jít brzy. Kdykoliv se dostanu na řadu,“ říká místní student Sean McLaughlin dle britského deníku Mirror.
 
Hrob, který je vybaven přikrývkou a podložkou na jógu, umožňuje pohodlnou meditaci, i když se to může zdát poněkud morbidní. Ale podle zakladatele projektu Johna Hackinga, člena štábu studentské kaple, jde vlastně o to, aby studenti ocenili o něco více svůj čas, který mohou strávit na zemi. „Témata jako konec života a smrt jsou pro studenty tabu. Je obtížné o těchto tématech mluvit, zvláště když je vám 18, 19 nebo 20 let,“ říká.

Jak hrob vypadá, se můžete podívat ve videu.

Reklama