Decentní a přitom elegantní barva
Jedním z nejlepších výrobních materiálů je pro náušnice bílé zlato. Klasické žluté zlato totiž může působit příliš extravagantně, a ne pro každou příležitost je proto vhodné. Růžové zlato je pak ještě méně univerzální a pro jeho nošení je nezbytné sladit s ním zbytek outfitu.

Bílé zlato snadno sladíte s oblečením prakticky libovolné barvy a střihu. Dokonce se dá často vhodně kombinovat i s již zmíněným žlutým nebo růžovým zlatem, což o jiných odstínech šperků příliš neplatí.

6448e00403675obrazek.png
Foto: VAndreas / Shutterstock.com 

Proč nezvolit raději levnější stříbro?
Možná si kladete otázku, proč byste měli připlácet za bílé zlato, když prakticky totožného vzhledu dosáhnete se stříbrnými doplňky. Důvodů je hned několik.

Lesk
Když vidíte šperky ze zlata a stříbra vedle sebe, rozdíl obvykle poznáte. Zlato lze díky vyšší tvrdosti dokonale vyleštit a tento lesk mu také zůstane. Působí tedy o poznání luxusnějším dojmem.

Odolnost
Bílé zlato je oproti stříbru výrazně tvrdším kovem. Máte tak jistotu, že šperk se vám neopotřebuje a nezajde. Šperky je samozřejmě potřeba čas od času vyčistit, náušnice by vám ale měly vydržet v dobré kondici po mnoho let. O stříbrných špercích to ne vždy platí.

Alergie
Zlato nevyvolává alergické reakce, neobsahuje-li příměsi jiných kovů. Informujte se tedy u prodejce o tom, jak konkrétně je šperk vyroben. Ani stříbro samo o sobě alergické reakce nevyvolává, mnohem častěji ale obsahuje kvůli zvýšení tvrdosti a odolnosti příměsi jiných kovů (nikl, měď), o kterých to již říct nelze.

Kam nosit náušnice z bílého zlata?
Jak již bylo řečeno, náušnice z bílého zlata jsou ideální volbou pro každodenní nošení. Skvělou službu vám ale udělají prakticky pro jakoukoli příležitost včetně významných společenských setkání.

Náušnice z bílého zlata tak můžete nosit doma, do práce nebo do divadla. Skvěle se díky svému decentnímu a přitom elegantními vzhledu hodí jako šperk na svatbu, a to i pro nevěstu.

Pozor ale na to, jaký tvar náušnic zvolíte. Ne každý je totiž univerzální. K variantám pro každodenní nošení patří spíše menší náušnice pecky, případně menší kruhové náušnice. Extravagantnější tvary a rozměry náušnic z bílého zlata už patří spíše na vybrané společenské události, na které si plánujete vzít elegantnější oděv.

Reklama