Už dávno víme, že univerzální kabelka neexistuje. S jedním typem kabelky si prostě nevystačíte. A to je pro nás ženy přece dobrá zpráva, máme důvod si nějakou zase pořídit. Které typy by nám rozhodně neměly chybět?

Většina žen sice tíhne k jednomu typu kabelky, ale ruku na srdce, s ním si nevystačí. Zvláště pokud je společensky aktivní, chodí do zaměstnání, na kulturu, a ještě k tomu miluje výlety.

Které jsou ty základní, které by vám mohly dodat styl za každé situace?

Byznys kabelka

Je ideální do práce. Měla by být dostatečně velká a pevná, aby se v ní nepomačkaly dokumenty, spisy či jiné důležité „papíry“, eventuálně by mohla pojmout váš notebook. Taková kabelka má nejen styl, ale můžete v ní propašovat i psaníčko, pokud se večer někam chystáte a domů už to nestíháte. Měla by mít neutrální barvu, aby se dala snadno kombinovat s oblečením, ale nic nezkazíte ani s kontrastní, třeba tmavě červenou. Ta se hodí ke všemu.

taška

Psaníčko

Tento druh kabelky byl symbolem elegance třicátých let, pak jeho sláva postupně pohasínala, ale dnes je tu zas. Psaníčko dokonale pozvedne oblečení a má široké využití. Hodí se na večer i pro den. Záleží na tom, jak je veliké a z jakého materiálu je vyrobeno.

taška

Dámská kabelka

Chtělo by to nějakou nestárnoucí klasiku, solidně ušitou, z kvalitní kůže, kterou užijete dlouhá léta. Něco na způsob Kelly Bag. Ideální je, pokud k ní můžete připnout řemínek a nosit ji i přes rameno.

taška

Měkká kabelka - „pytel“

Je dokonalým protikladem dámské kabelky. Má nádech uvolněnosti a sportovního ducha. Nosí se přes rameno, nikdy v ní nic nejdete, pořádek v ní těžko udržíte, přesto je prostě k sežrání a nepostradatelná, když chcete dosáhnout mladistvého a ležérního vzhledu.

taška

Slaměná kabelka

Bude vaší nejlepší přítelkyní (nejen) v letních dnech. Vždycky, když na ni přijde řeč, vzpomenu si na Bardotku  v Saint-Tropez. Po takové slaměné „gondole“ už dlouho toužím. I když je úžasně praktická (pojme slušně velký nákup i výbavu na pláž), hodí se do přírody i na pochůzky městem a nepostrádá uvolněnou eleganci a styl.

tašky

 

Čtěte také:

Reklama