Sama nemám ráda, když ke mně někdo přijde a snaží se o rádoby omluvy. Po pár slovech totiž vím, že se spíše vymlouvá. Například partner ve chvíli, kdy mi vysvětluje, proč něco neudělal nebo na něco zapomněl.

 

Vždy se snaží najít únikovou cestu, jak z problému vyklouznout. Stačí pár jeho slov a já vím, že se můžu pohodlně usadit a počkat si, co zajímavého si zase vymyslí.

Když domluví, většinou se na něj usměji a poprosím ho, aby příště raději přiznal pravdu. Provinile se na mě podívá a já už v tu chvíli vím, že je pro něj lehčí se vymluvit, než se přiznat.

 

Asi jsem stejná jako on. Také se vymlouvám. Nejčastěji sama sobě. Odůvodňuji si, proč jsem zase nešla cvičit, proč jsem snědla v deset večer již třetí sušenku nebo proč jsem zůstala ráno v posteli o deset minut déle.

 

Mám nejspíš slabou vůli. Ve věcech, které jsem vyjmenovala, určitě.

Nejvíc mě to ale mrzí ve chvíli, kdy se vymlouvám a neudělám si čas na své známé. Občas se to stává. A tak jsem některé z nich neviděla již dlouhou dobu. Ale jakoby bylo těžké zvednout telefon a zavolat, případně jen poslat zprávu. Občas asi je...

 

Nakonec nadávám sama sobě, že jsem něco neudělala, případně udělala. Provinile se dívám na prázdný obal od sušenky, textovou zprávu, když se ozve někdo, na koho jsem si měla vzpomenout první, a pak na přítele, kterému já můžu těžko něco vyčítat.

 

A co vy?

 

Dnešní téma:

Omluvy a výmluvy

 

Také se vymlouváte?

Komu a proč?

Na co nejčastěji?

 

Kdo se vymlouvá vám?

Manžel, děti, rodiče či milenec?

 

Co vám říká slovo „omluva“?

 

Umíte se omluvit?

Kdo se neumí omluvit vám?

 

Vaše nejkurióznější omluva?

Dopisem, přes třetí osobu, prostřednictvím televize?

 

 Komu se nikdy neomluvíte?

Proč?

Hrdost vám to nedovolí?

Od koho čekáte již roky omluvu?

 

Napište nám na adresu:

redakce@zena-in.cz

    

Reklama