64ca3262573b6blobid0.png

Stále se však najde řada těch, pro které je správná péče o duševní a fyzické zdraví tak trochu na druhé koleji. Přitom by stačilo, aby byl přístup k prevenci a informacím jednodušší. Právě na to jsou zaměřeny dva revoluční projekty, které jsou výsledkem úsilí podnikavých českých vizionářek a účastnic jedinečného vzdělávacího programu.

Women in Tech je program Hospodářské komory České republiky a společnosti Huawei zaměřený na individuální vzdělávání žen, jejichž podnikání se snoubí s technologickým segmentem. V letošním roce se jej účastní devět talentovaných startupistek, které pod vedením expertů z odvětví technologií i byznysu posouvají své podnikatelské projekty na zcela novou úroveň.

Osobní průvodce prevencí
Adéla Sedláčková působí ve společnosti Loono, která sdružuje přes 150 mladých lékařů, studentů medicíny a dalších nadšenců a brzy oslaví desáté výročí existence. Projekt zaštiťuje 1. lékařská fakulta UK a v roce 2022 se portfolio aktivit společnosti rozšířilo o aplikaci Preventivka, jejíž strategii coby Product owner vede právě Adéla. „První verze aplikace je spuštěná půl roku a již nyní má velký potenciál dopadu na společnost. Proto bych ráda získala dovednosti potřebné k jejímu škálování a udržitelnému financování,“ vysvětluje svůj zájem o účast v programu Women in Tech.

Podle statistik až tři čtvrtiny Čechů zanedbávají pravidelné lékařské prohlídky, přitom prevence nám umožňuje žít zdravější a kvalitnější život, podporuje fyzickou a duševní pohodu, a tím zvyšuje naši životní spokojenost a celkovou produktivitu. Prevence nezahrnuje pouze fyzické aspekty, ale také osvětu a informovanost – a právě zde vstupuje na scénu Preventivka. Jelikož situace v okolních zemích není o moc lepší, Adéla a její tým by aplikaci v dohledné době rádi rozjeli na mezinárodní úrovni. „Největší pomoc aktuálně potřebuji v nastavení monetizace Preventivky a ve škálování projektu do zahraničí,“ uvádí Adéla a těší se, že účastí v programu získá zkušenosti s analýzou zahraničních trhů a naváže vztahy se sponzory a mezinárodními partnery.

Podpora v každém období
Ženy ženám – tak by se dal shrnout projekt Femvie založený podnikatelkou Anetou Klečkou. „Každá žena je jiná a jedinečná, takový je i její cyklus, potřeby i preference,“ vysvětluje Aneta hlavní myšlenku platformy, která slouží jako odborný i přátelský rádce pro ženy v otázkách od první menstruace až po menopauzu. Femvie také nabízí odborné konzultace pro řešení individuálních problémů a prémiové produkty pro dosažení hormonální, fyzické i mentální rovnováhy.

S projektem se Aneta již v loňském roce účastnila programu CzechCrunch Startup Academy a k účasti ve Women in Tech ji vedla touha o další posun Femvie správným směrem. „Věříme, že se naše know-how v rámci využití technologií při budování startupu posune vpřed a zjistíme jak efektivněji využít technologii pro škálování,“ říká podnikatelka, pro kterou jsou moderní technologie nejenom budoucnost, ale i forma efektivity a šetření času. „Je zde spousta možností, jak technologie zapojit do byznysu, výroby a v našem případě i zdraví,“ dodává.

Women in Tech je speciální vzdělávací program Hospodářské komory České republiky a společnosti Huawei. Účastnice byly do letošního druhého ročníku programu vybírány na základě spojitosti vlastních projektů s hlavními pilíři iniciativy společnosti Huawei TECH4ALL, kterými jsou vzdělávání, životní prostředí, zdraví a rozvoj. Program bude probíhat do prosince tohoto roku.

 64ca32675eb86obrazek.png
Adéla Sedláčková

64ca32ec9bda9blobid0.png
Aneta Klečka

Reklama