Na českém trhu je nový přístroj Why Cry, který umí analyzovat dětský pláč. Novinářům ho ve čtvrtek na veletrhu ProDítě v Brně představila Radka Moudrá z firmy, která ho do Česka začala dovážet.

Říká se, že maminka by měla do několika týdnů rozpoznat, proč její novorozené miminko pláče. Zda má hlad, nebo se mu chce spát, nebo vyžaduje přebalit. Každý pláč je totiž jiný. Otcové to mají těžší, přece jen s novorozencem netráví tolik času. Ještě těžší to mají neslyšící matky. Nejen jim by nyní mohl pomoci analyzátor dětského pláče Why Cry, který už je několik týdnů k dostání i na českém trhu.

„Přístroj funguje na principu analýzy intenzity frekvence a modulace hlasu dítěte při pláči,“ sdělila Moudrá. Dokáže odhalit pět základních pláčů, tedy kdy je dítě hladové, ospalé, unuděné, nespokojené či stresované. „Takže se díky němu nestane, že dítěti, které je ospalé, ukazují rodiče hračky v domnění, že potřebuje rozptýlit,“ vysvětlila Moudrá.

Funguje jednoduše. Když dítě začne plakat, rodič k němu přiblíží analyzátor a za 15 až 20 sekund se na displeji ukáže příslušná ikonka pláče. Podle Moudré je však analyzátor ještě prospěšnější, protože může podpořit rychlost vývoje dítěte, a to až o 25 procent. „A to právě díky tomu, že se dítě s rodiči dorozumí,“ doplnila Moudrá.

Analyzátor dětského pláče lze už nyní objednat v lékárnách. Dá se pořídit zhruba za 1700 Kč.

Veletrh ProDítě se koná na brněnském výstavišti od 18. do 22. března, a to spolu s veletrhem bydlení Mobitex a výstavou Rybaření. Vystavovat přijelo téměř 400 firem, které své expozice rozložily v pěti pavilonech.

Reklama