Společnost E.ON pořádá prestižní soutěž Energy Globe v Česku už patnáctým rokem a každý rok se snaží soutěž posouvat, zviditelňovat přibližovat veřejnosti. Ekofestival je letošní velkou novinkou v jejím programu. „Dlouhodobě cítíme potřebu nejen představovat soutěžící a projekty, ale také vzdělávat veřejnost v oblasti ekologie a udržitelnosti. Právě forma ekofestivalu, kde se lidé dozvědí a vyzkouší řadu zajímavých věcí a zároveň tam představíme výsledky soutěže, nám přijde jako ideální spojení,“ vysvětluje Claudia Viohl, generální ředitelka společnosti E.ON v České republice. Záměrem je, aby si lidé odpoledne užili, pobavili se a zároveň se něco zajímavého a potřebného dozvěděli.

64f857bed0d41obrazek.pngNa Ekofestival mohou lidé dorazit s celou rodinou a čeká je nabitý program. Kdo přijde, může se na místě potkat s inspirativními jedinci, poslechnout si zajímavé rozhovory vedené moderátory DVTV s osobnostmi jako je třeba architekt Adam Gebrian, zakladatel Rekol Vítek Ježek nebo jaderná inženýrka Dana Drábová. Dále se může účastnit interaktivních workshopů, užít si food trucky s ukázkami udržitelné stravy a odpolední koncerty kapel jako například We are Domi nebo večerní koncert Tata Bojs. A vedle toho samozřejmě být u unikátního slavnostního vyhlášení výsledků letošního ročníku E.ON Energy Globe, jehož začátek je plánován na sedmou hodinu a je pojaté jako interaktivní show.

Vstup na akci je zcela zdarma.

Návštěvníci si také vyzkoušejí například workshopy zaměřené na vegetariánské recepty z lokálních surovin, které povede společnost Sonnentor – mimochodem účastník předloňského ročníku soutěže E.ON Energy Globe. Známá influencerka Markéta Pavleje představí, jak doma pěstovat microgreens nebo se lidé dozvědí zajímavé informace o klimatické změně z úst Ondráše Přibyly.

Po celé odpoledne jsou naplánované koncerty, aktivity pro děti, tvořivé dílny a večer po samotném vyhlášení bude pokračovat videomappingem a koncertem skupiny Tata Bojs.

Celý program pořadatelé koncipovali tak, aby nejen o udržitelnosti mluvil a v této oblasti vzdělával, ale také aby sám udržitelný byl. „A proto jsme hrdí na to, že můžeme říct, že náš záměr byl vyhodnocen jako nejudržitelnější festival v Praze,“ dodává Vladimíra Gláserová z marketingu společnosti E.ON.

A kdo se letos uchází o prvenství v soutěži?

Vítěz letošního jubilejního ročníku E.ON Energy Globe vzejde ze šestice finalistů, které vybírala veřejnost v online hlasování. O prvenství usilují síť učeben Archimedes, rybí zahrada Lážovice nebo projekt revitalizace základní školy Českobrodská v Praze. Vyhrát může i digitální odpadové tržiště Cyrkl, strategická hra o záchraně planety Beecarbonised nebo společnost NIL Textil zabývající se cirkulárním oblečením.

Společnost E.ON podpoří vítěze částkou 500 000 korun na jeho další rozvoj. Zkrátka nepřijdou ani další finalisté, kteří získali podporu jednoho z partnerů už během samotné soutěže. Jedná se o společnosti Hornbach, Duko Hlinsko, De Dietrich, Ptáček – topení, plyn a voda, Trilux a GBS Solino, která zastupuje v Česku značku Solax.

64f857e1e375dobrazek.png

Výběr z programu

 • 14.00     Start Eko Fun Zóny
  Odpolední program koncertů a rozhovorů moderují Tomáš Zástěra a Jan Kovařík
 • 14.00     start rozhovorů a workshopů se zajímavými lidmi
  Odpolední program povedou moderátoři DVTV. Hosty budou například Petr Mára, Vítek Ježek, Adam Gebrian a další. Na worshopy a rozhovory s DVTV je potřeba se registrovat na webu soutěže.
 • 19:00    slavnostní vyhlášení E.ON Energy Globe
  Hodinový program moderuje Daniela Písařovicová. Vyhlášení je pojaté jako interaktivní show
 • 20:30     videomaping
 • 20:50     koncert Tata Bojs

Více informací na www.energyglobe.cz/ekofestival
64f857681d3c7obrazek.png

Reklama