Další revoluce v chirurgii šedého zákalu.

lexum

Na Evropské oční klinice Lexum v Praze, která patří k předním očním klinikám v Evropě, byl implantován třem pacientkám zcela nový typ nitrooční čočky při operaci šedého zákalu a vetchozrakosti. Spojením dvou technologií společnosti Alcon vznikla zcela nová multifokální torická nitrooční čočka Acrysof IQ® ReSTOR® Multifocal Toric, která umožňuje po operaci vidění na čtení, na počítač i na dálku bez brýlí a současně koriguje astigmatismus (nepravidelné zakřivení rohovky). Znamená to, že je možné oku vrátit možnosti vidění jako v mládí. Jedná se o první operace, při kterých byla tato nová technologie v České republice použita.

Chirurgický zákrok úspěšně provedl celosvětově uznávaný oftalmolog a zakladatel Evropské oční kliniky Lexum, prof. MUDr. Martin Filipec, CSc., který k operaci uvedl:
„Kombinace dvou technologií, které se spojují v nové nitrooční čočce Acrysof IQ® ReSTOR® Multifocal Toric bude pro mě a všechny naše chirurgy novým nástrojem při operaci šedého zákalu, korekci dioptrických vad a vetchozrakosti. Možnost vrátit pomocí jedné čočky vidění na všechny vzdálenosti a současně korigovat astigmatismus, který postihuje více než 30 procent pacientů, je pro nás veliký krok vpřed, ale především je to obrovský přínos pro naše pacienty, kteří po takové operaci nebudou muset nosit žádné brýle.“

Nová čočka Acrysof IQ® ReSTOR® Multifocal Toric umožňuje pacientům trpícím šedým zákalem a zároveň astigmatismem obnovit kvalitní vidění na všechny vzdálenosti bez nutnosti dalšího používání brýlí či kontaktních čoček, a to již po jednom zákroku. Implantace této čočky je rovněž vhodná pro ty, kteří mají sice čočku čirou, ale jsou krátkozrací, dalekozrací a současně vetchozrací a musí střídat brýle na různé vzdálenosti

„Vážím si toho, že jsem měla možnost být mezi prvními pacienty, kteří podstoupili tuto operaci oka. Byla jsem příjemně překvapená, jak ostře vidím téměř ihned po zákroku a dnes po několika dnech už nemusím nosit brýle ani na dálku ani na čtení,“ sdělila nám své pocity pacientka kliniky Lexum paní Marie Kobrlová.

Evropská oční klinika Lexum byla společností Alcon vybrána mezi první evropská i světová pracoviště, na kterých je čočka Acrysof IQ® ReSTOR® Multifocal Toric implantována.
Oficiální představení čoček proběhlo v rámci kongresu Evropské společnosti pro kataraktovou a refrakční chirurgii ESCRS v Paříži, 4.-8. 9. 2010.


Prof. MUDr. Martin Filipec, CSc.
Profesor Filipec je zakladatelem Evropské oční kliniky Lexum a jedním z průkopníků refrakční chirurgie v České republice. Jako celosvětově uznávaný odborník se specializuje na refrakční chirurgii oka, laserové operace, implantace umělých nitroočních čoček, léčbu keratokonu transplantace rohovky a implantace umělé rohovky.

Evropská oční klinika Lexum
lexumEvropská oční klinka Lexum s více než šestnáctiletou tradicí patří k předním pracovištím, která se věnují komplexní péči v oftalmologii v České republice a patří k největším očním klinikám v Evropě. Zkušenost jejího týmu odborníků vychází z 200leté tradice nejlepších očních klinik na území Čech a Moravy, slavné pařížské kliniky Hôtel-Dieu a jedné z nejrenomovanějších amerických klinik Massachusetts, Eye and Ear Infirmary Harvardské kliniky v Bostonu.
Byla založena v roce 1993 lékaři II. oční kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Specializuje se zejména na korekce všech typů refrakčních vad oka jako je krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus, dále na operace šedého zákalu a chirurgii sítnice a rohovky. Na klinice bylo provedeno již více než 95 000 očních zákroků. Je vybavena nejmodernější dostupnou technikou v oboru a lékařský tým tvoří mezinárodně uznávaní odborníci na poli očního lékařství. Zároveň působí jako mezinárodní školicí centrum a je pravidelně navštěvována zahraničními oftalmology. Lékaři Evropské oční kliniky Lexum kladou důraz na informovanost a spolupráci s pacienty. Pracoviště kliniky Lexum mají svá sídla v Praze, Brně, Ostravě a Českých Budějovicích. Od ledna 2010, se rozšířila Evropská oční klinik o tři nové kliniky v polské Poznani, Krakově a Štětíně.

Reklama