Pohádkový Kinematovlak vyjel ve středu 15. květnanádraží v Mladé Boleslavi. Na své trase dlouhé přibližně 400 kilometrů přiveze pohádky a animované večerníčky do 12 měst v České republice.

vlak

Slavnostní start jubilejní desáté jízdy Kinematovlaku v 10 hodin byl velkou událostí. Nástupiště zaplnily děti, nechyběly pohádkové postavičky, zábavné atrakce, součástí programu bylo vystoupení kouzelníka a iluzionisty Jiřího Hadaše a prohlídka historického kinovozu, na kterou přítomné hosty pozval moderátor Jan Čenský. Po symbolickém slavnostním vypravení vozu na cestu následovalo promítání pro veřejnost.

Kinematovlak je tradiční doprovodnou akcí Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ZLÍN FILM FESTIVAL, který se letos koná od 27. května do 1. června. Ze středních Čech zamíří na Vysočinu a do Jihomoravského kraje a svou pouť skončí 30. května ve stanici Otrokovice. Na svých zastávkách nabídne zdarma přístupné projekce pohádek a filmů pro děti a mládež. Dopolední promítání jsou přednostně určena školkám a školám, odpolední pak veřejnosti.

valk

„Kino na kolejích“ – na projekční sál speciálně upravený vagón, který každoročně putuje po vybraných městech, je společným projektem ZLÍN FILM FESTIVALU a Českých drah. Vznikl v roce 2004 s cílem přivážet kvalitní filmy a pohádky všem, kteří se do Zlína na festival nedostanou. Během devíti předcházejících let projel všechny české kraje a stal se vítanou a nedočkavě vyhlíženou atrakcí.

Zastávky Kinematovlaku 2013

15. 5. ST      Mladá Boleslav

16. 5. ČT     Kutná Hora – město

17. 5. PÁ      Čáslav

20. 5. PO     Poděbrady

21. 5. ÚT     Kolín

22. 5. ST      Světlá nad Sázavou

23. 5. ČT     Havlíčkův Brod

24. 5. PÁ      Žďár nad Sázavou

25. 5. SO     Brno – hlavní nádraží

26. 5. NE     Brno – hlavní nádraží

27. 5. PO     Brno – hlavní nádraží

28. 5. ÚT     Kroměříž

29. 5. ST      Zlín – střed

30. 5. ČT     Otrokovice

Více na : www.zlinfest.cz

Reklama