Je to vůbec poprvé ve střední Evropě, kdy můžete vidět holografickou projekci bez jakéhokoliv záznamového média i pomůcek pro virtuální nebo rozšířenou realitu. A jejím prostřednictvím i novinky v sortimentu technologické společnosti Hisense.

Návštěvníci nákupního centra Westfield na pražském Chodově si mohou od 9. května 2023 po dobu šesti dní užít vrcholnou audio-vizuální holografickou 3D show. Během ní se ve volném prostoru kolem gigantického projekčního rámu objevují, vznášejí a pohybují trojrozměrné objekty a animované sekvence v nejvyšší obrazové kvalitě s rozlišením 4K doprovázené strhujícím prostorovým zvukem jako v kině. Návštěvníci mohou také pomocí vestavěných vizuálních a zvukových pokynů obsah zachycovat, sdílet a vyzývat ostatní k akcím.

645b9dd1e0d70blobid0.jpg

Show využívá unikátní technologické řešení Hypergram, která přináší 360stupňový zážitek pomocí holografické projekce. Ta byla použitá už dříve například ve sci-fi filmech jako Star Wars, Star Trek nebo Iron Man.

Teď jde o zcela nový princip. Gigantický projekční rám a novátorské technické řešení Hypergram se 24 vzájemně propojenými zařízeními totiž narozdíl od tradičního holografu nabízí dokonalý obraz v nejvyšší Ultra HD kvalitě, bez rozmazání či chvění během pohybu objektu i za plného světla. K projekci nevyužívá sklo ani jiný zobrazovací materiál, diváci nepotřebují ke sledování žádné pomůcky, tedy například ani brýle pro virtuální realitu.

První show tohoto druhu ve střední Evropě a Česku probíhá v impozantním centrálním atriu nákupního centra Westfield na pražském Chodově v době od 9.-14. května 2023 a je přístupná veřejnosti. Akci podpoří na sociálních sítích i influenceři.

645b9d709fa3bobrazek.jpg
cz.hisense.com

Video zde