Tak k tématu o válce bych se připojila jen takovým menším příspěvkem.

Já osobně mám z války hrůzu, občas jsem zkoukla nějaký ten dokumentární film a působí to na mě dost depresivně. Občas se mi totiž objeví takové myšlenky, jaké to musí být, žít tam, kde se válčí, pořád se mi vynořuje strach o děti, to, že bychom se od sebe mohli odloučit a už se nevidět. Nevím proč, ale dost často mívám o válce sny, když jsem byla menší, tak mě budily, brečela jsem, ačkoliv jsem válku nezažila a doufám, že ani nezažiju. I když v tom dnešní světě člověk nikdy neví, co se stane, pořád jen slyšíme o zkouškách jaderných zbraní apod. Nevím, proč spory musí dojít až k takovým závěrům.

A jestli mě přitahují muži v uniformách? Já myslím, že snad každou z nás uniforma přitahuje, ale řekla bych, že nejenom vojenská, ale i všechny ostatní. Je to prostě o vzhledu, hezky sladěná uniforma je jistě oku lahodící víc, než proděravěné rifle s vytahaným tričkem apod.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Já jsem mnohokrát v duchu prožívala Sofiinu volbu. Rychle se rozhodnout, které své dítě pošlu na smrt a které zachráním. Mám jen jedno dítě, ale dovedu si to představit - třeba s rodiči... atd. Vždycky mi je z toho špatně. I teď, když na to intenzivně myslím. Simona

SOUTĚŽ

Kdo jsem? Rádi byste mě neměly, ale ve své době jsem býval i hodně oblíbený. U vás v Československu jsem dokonce dostal Řád bílého lva za podporu vaší samostatnosti a propagaci husitství. Nakonec mě ale moji vlastní lidé zastřelili i s mou tehdejší milenkou a pověsili nás pro výstrahu za nohy na náměstí. Ve kterém městě to bylo, vám ale neprozradím, to by byla moc velká nápověda.

INTEOB OSIMIUSNL

Milé čtenářky, proč myslíte, že vznikají války? Myslíte si, že pod vedením žen by byl svět mírumilovnější? Jak by asi válka v Evropě 21. století vypadala? Myslíte si, že nám v budoucnu ještě hrozí? Říká se, že se už nebude válčit o území, ale o vodu! Máme se bát Afričanů nebo spíš Muslimů? Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama