61d5ac35e8499cl.jpg
Foto: Shutterstock

Qantas
Zaměstnanci australské letecké společnosti Qantas, která sídlí v Sydney, představili v roce 2016 nové uniformy. V pořadí už desáté od vzniku společnosti v roce 1938. Návrhy vytvořil designér Martin Grant. Základní barvou je námořnická modrá a dámy mají na šatech barevné pruhy.

Malaysia Airlines
Cílem Malaysia Airlines bylo vytvořit uniformy, které budou odrážet kulturu jejich země. Oblečení letušek tvoří oděvy s batikovanou kresbou a motivy malajských květin, jako je jasmín, cempaka nebo ibišek. Klopy vrchní části jsou inspirované tradičním oděvem, který se nazývá nyonya kebaya.

Hainan Airlines
Radost pohledět je i na zaměstnance čínské letecké společnosti, která nové uniformy představila v roce 2018. Kombinují v sobě tradiční čínské prvky a střihy s modernějšími. Návrháře Laurence Xu inspirovala báseň autora Xu Zhimo z roku 1928 On Leaving Cambridge.

Air France
Pověstnou francouzskou elegancí se vyznačují uniformy společnosti Air France. V roce 2005 byla po sedmnácti letech vytvořena nová kolekce, za kterou stojí návrhář Christian Lacroix. Základem je tmavá námořnická modrá, kterou u dámských šatů rozbíjí jasně červená mašle.

Play
Islandská nízkonákladová letecká společnost představila uniformy v neformálním a uvolněném stylu. Stojí za nimi designéři Gunni Hilmars a Kolla. Kromě šatů mohou letušky vynést také kalhotové kostýmky s tričkem a bílými teniskami.

Zdroje: Quantas, Convergence Malaysia Airlines, Instagram, Airways, Travel, Hainan Airlines, Air France