Soužitím s roztoči trpí fyzické i duševní zdraví dospělých a dětí, ale také domácích mazlíčků. Některým jedincům alergické reakce už vyvolali, u jiných se na to třeba teprve chystají. V jedné domácnosti žijí miliony a miliony těchto tvorů, a tak není divu, že se citlivější lidé budí s ucpaným nosem, zarudlýma očima a pocitem, že si pořádně neodpočinuli.
5f75b97dd8f69obrazek.png Mezi nejčastější projevy alergické reakce na roztoče se řadí ucpaný nos, rýma, kýchání, červené a svědící oči (zánět spojivek) či kožní vyrážka (atopický ekzém). V krajním případě mohou roztoči a neléčená alergie vést až k rozvoji astmatu, které se projevuje dýchacími obtížemi i pískáním na hrudi. 
 
Už tak je těch nepříjemností dost, ale ještě nejsme u konce. Kromě prvotních příznaků alergie existují totiž ještě druhotné. Neustálé se potýkání s projevy alergie dokáže snížit produktivitu člověka až o 20 %. Lidé si mimo jiné stěžují na nekvalitní spánek, chronickou únavu, změny nálad, potíže se soustředěním, snížený výkon v zaměstnání nebo ve škole nebo na nezdravý vzhled (kruhy pod očima, zarudlý a oteklý obličej).

Třeba u studentů má alergie vliv i na to, jak se jim bude dařit při zkouškách. Pokud totiž použijí sedativní antihistaminika na potlačení příznaků, může se jim stát, že v útlumu podají mnohem horší výkon než za běžných okolností.
 
U alergie na roztoče je důležitá prevence. Nestačí si jen brát léky, které pomáhají bojovat s příznaky, ale řešit příčinu v podobě těchto otravných a život ztrpčujících tvorů. Tím, co prokazatelně pomáhá, je klinicky ověřený přípravek ExAller®.
5f75b84dd8409obrazek.png Doporučují ho i světově uznávaní alergologové. Jde o sprej, který je určený nejen na matrace, ale i na další lůžkoviny, koberce či čalounění. Jeho síla spočívá v tom, že eliminuje 99 % roztočů domácího prachu, a tím přináší úlevu od alergických projevů, respektive jim i předchází.

Návod na použití

1. Přilákejte roztoče
Nastříkejte ExAller® rovnoměrně na látku ze 100% bavlny (můžete použít např. povlečení), jímž jste zakryli matraci, koberec, čalounění nebo jiný ošetřovaný povrch. Jedno stisknutí pumpičky je určeno na plochu 30x30 centimetrů.
5f75b7d6d5d88obrazek.png2. Počkejte
Nechte přípravek působit 1 až 2 hodiny. To je doba potřebná k nalákání více než 80 % roztočů do látky, kterou jste ošetřovaný povrch zakryli.
5f75b7e7cf25cobrazek.png
3. Odstraňte roztoče
Sejměte látku s nalákanými roztoči a vyperte ji v pračce při teplotě 60 °C. Po prvních třech aplikacích ještě ošetřený povrch vysajte vysavačem, ideálně s HEPA filtrem. Odstraníte tak výkaly a schránky, které po roztočích zůstaly.
5f75b7f51f717obrazek.png

5f75b89909ec3obrazek.png

Reklama