Od roku 1969 navštívilo Měsíc pouhých dvanáct lidí. Zbytek lidstva mu přisuzuje magickou sílu, pozoruje jeho každodenní změny, vyvíjí nové technologie k jeho dobytí. A každý malý kluk si alespoň nakrátko přeje být kosmonautem… Seznamte se s naším pojetím Měsíce tak, jak jej ztvárnil produktový designér Kryštof Nosál.

X-20170104135142205.jpg

Sada pěti umyvadel na desku vyrobených z litého mramoru, která vycházejí z elementárního geometrického tvarukruhu a jeho modifikací. „Celá série v sobě vlastně nese samotný proces tvorby. Jako první jsem navrhl kruhovéumyvadlo, pak jsem z něj vytvořil oválné, to zkombinoval s kruhovým a vzniklo tak umyvadlo s odkládací plochou. Poté jsem se vrátil zpět ke kruhu, který jsem „seřízl“ a vzniklo umyvadlo vhodné pro přisazení ke stěně. Jakoposlední jsem vytvořil nepravidelný tvar, který celou řadu odlehčuje“ říká autor a vlastník studia Nosal Design.Zákazníci se tak setkají se základním kruhovým modelem Moon 1, jehož seříznutím vznikl model Moon 1C (tvarumyvadla kopíruje písmeno C). Ve tvaru oválu je model Moon 2 a ovál s odkládací plochou dostal název Moon 2S(shelf). Umyvadlo nepravidelného tvaru nese označení Moon 3.

X-20170104135202940.jpg

Kruh v koupelně ideálně vyvažuje strohost pravoúhlých prvků, jako jsou obklady, sprchové kouty nebo nábytek. V interiéru celkově působí jako element, který vyvolává klid a příjemný pocit. V koupelnách RAVAK se tak umyvadla Moon dobře doplňují například s výrobky z konceptů Chrome nebo i 10°. Díky svému materiálovému odlehčení zároveň reflektují současný trend subtilních forem. Výsledkem jsou étericky působící umyvadla, která ctí základní geometrický tvar - kruh a svým majitelům poskytují výjimečnou svobodu při zařizování interiéru. „Dovolí zákazníkům různorodě je kombinovat s deskami pod umyvadla, nábytkem na zakázku nebo z nich udělattřeba volně stojící solitér“ dodává autor Kryštof Nosál.

Díky jejich nekomplikovanému výrazu a určité lehkosti se umyvadla Moon hodí do každé moderní koupelny.Seříznutý model Moon 1C lze přisadit i ke stěně a ušetřit hloubku od zdi, Moon 2 zároveň poskytuje výjimečně velký vnitřní prostor a model Moon 2S ještě navíc praktickou odkládací plochu. „Moon 3 je čistě o radosti ze života“ uzavírá autor.

X-20170104135220643.jpg

Rozměry:

  • Moon 1 - průměr 400 mm
  • Moon 1C - šířka 400 mm, hloubka 355 mm
  • Moon 2 - šířka 560 mm, hloubka 400 mm
  • Moon 2S - šířka 560 mm, hloubka 400 mm
  • Moon 3 - šířka 463 mm, hloubka 389 mm
  • Výška všech umyvadel Moon je 120 mm

Umyvadla na desku Moon budou k dostání u prodejců RAVAK nebo přímo u výrobce od února 2017.

www.ravak.cz

Čtěte také: