vyšívání

Jestlipak jste dlouhé zimní večery trávily užitečnými ručními pracemi? Třeba vyšíváním.

Nedělám si legraci. Letos na jaře by se vám umění vyšívaček mohlo náramně hodit. Ale pro tentokrát zapomeňte namotýlky, ptáčky akytičky. Zvířecí a folklornívzoryz loňska (jestli nevěříte, že opravdu letěly, klikněte SEM) letos vystřídaly mnohem rafinovanější a okatější motivy.

Barevné bavlnky nahradilykameny, korálky, flitry, pajetky. Prostě všechny ty blýskavé věcičky, které námpři troše trpělivosti a fantaziedokážou pozvednout jakýkoliv kousek oblečení.

vyšívání

Výšivky, blýskavé lemy, ale i celé oděvy a doplňky pošité flitříky nebo korálky jsouopět hitem. Lesky, které jsmebyly zvyklé vídat spíš na oblečení k večerním a slavnostnímpříležitostem, můžeme letos provětrat i přes den a vyrazit v nichdo ulic. A proč ne? Možná jim a zároveň nám slunečnísvit dodá zase nový, dosud nevídaný jas.

vyšívání


Ale teď vážně.

I když výjimky často potvrzují pravidlo, nepředpokládám, že byměl dnesněkdo čas a náladu sám něco vyšívat.Pokud se vám tento poněkud výstřední trend líbí, stačí zapátrat po galanteriích, kdeprodávají v metráži korálkové a flitrové porty, a zkusit si je na něco našít. Třeba na tričko, šaty, pásek, balerínky, které bystemožnáuž nenosila.Uvidíte, že s takovou ozdobou se vám opět zalíbí.

vyšíváníPokud si troufáte na větší plochy, určitěněco takového seženetev buticích s mladou módou.

Novidíte, doma mámtričko s korálkovou výšivkou, kterou jsem chtělavypárat... ještě že jsem na něj zapomněla,teďv něm budu zase in.Co tomu říkáte? Nosila byste něco s výšivkou? Líbí se vámmodely na obrázcích? Napište nám svůj názor.