Pozor, i když se to podle počasí nezdá, nastává až teď čas vyměnit si zimní gumy za letní. Podle vyhlášky jsou totiž na označených úsecích povinné zimní gumy od listopadu až do konce března!

changeProto se vám klidně mohlo stát, že vás až do 31. března policie mohla pokutovat, a to bez ohledu na to, jestli je venku 20 stupňů Celsia nad nulou a po sněhu není ani památka.

Ministerstvo dopravy dokonce navrhuje, aby bylo použití zimních pneumatik od začátku listopadu do konce března povinné na všech komunikacích. Úprava vyhlášky by měla platit už od příští zimy. Pokud vyjedete na letních gumách v zimním počasí, bude vám hrozit pokuta až 2 000 Kč a jeden trestný bod. Ale nebojte se, za zimní gumy v létě vás nikdo pokutovat nebude. To si je jen zničíte na vlastní náklady.

A umíte si samy pneumatiku vyměnit? Já ne, proto jsem už několikrát zastavovala řidiče na dálnici, aby mi ji vyměnili. Dokonce jednou i v Rakousku a můžu říci, že tamní řidiči byli daleko ochotnější a příjemnější než čeští. Jeden zachránce se vrtal v mém autě dokonce v nažehleném drahém obleku a zcela si zničil bílé manžety od naškrobené košile. A rozloučil se se mnou s úsměvem bez mrknutí oka. To byl frajer!

Umíte si sama vyměnit pneumatiku? Už jste zastavovala ochotné řidiče, aby vám pomohli?

Jestli to neumíte, tak to rozhodně sama nedělejte!

Reklama