Již klasik pravil, že na hádce je nejkrásnější usmiřování.
Umíte hádku ukončit a omluvit se?

1/ po letech manželství zjistíte, že hádky na některá témata jsou nekonečné – smiřte se, že existují bitvy, kde prostě nikdo nevyhrává

2/ jestliže jste rozčílená, že ani mluvit nemůžete, zkuste nonverbální prostředky. Nemyslím tím váleček na nudle, ale spíše jemný dotek či pohlazení.
A co říct „miluju tě“?

3/ pokud je to možné, opusťte bitevní pole a odejděte mezi lidi, do oblíbené restaurace, například. Tam jednak nebudete chtít pokračovat v hněvu a jednak přijdete na jiné myšlenky.

4/ pokud jste toho v hněvu schopni, sedněte si a napište na papír – co vás vždy na partnerovi vytočí a slibte si vzájemně, že to již nikdy nepoužijete.

5/ velice se osvědčilo si domluvit heslo, na ukončení neplodné hádky.
Jedni mí známí končí slovy „co takhle Španělsko“. Netuším, co to znamená, ale oba se svorně rozesmějí.

6/ moudřejší ustoupí, to je další způsob neskončit u rozvodu

7/ jedna moje známá, když ji muž rozčílí, začne péct buchty. Jak to z kuchyně začne vonět, mužík se přiloudá a omluví se.

8/ dobrá metoda je vzít toho svého za ruku. Je to starý atavistický rituál. Pokud se s někým držíte za ruku, těžko mu budete nadávat.

 9/ nebo zkuste systém mého muže. Léta jsem mu na to skákala, až mě dcera, tehdy asi 12letá, řekla: "Copak ty opravdu nevidíš, že táta tě odvede pokaždé úplně jinam?“ A skutečně, mluvili jsme o zcela něčem jiném, než bylo původní, jemu nepříjemné, téma.

10/ ráno moudřejší večera platí i zde. Není nad ranní usmíření.

A co se osvědčuje vám?