První jarní paprsky už bodají do očí a upozorňují nás, že je čas vytáhnout sluneční brýle. Jsou nezbytné hlavně pro ochranu našeho zraku před UV zářením a zároveň představují i důležitý módní doplněk. Chystáte si pořídit pro letošní sezonu nové? Pak doporučujeme vyhnout se pouličním stánkům a zamířit do některé z prodejen GrandOptical. Od letošního roku rozšířila tato prodejní síť nabídku slunečních brýlí natolik, že si vybere skutečně každý. A kvalitní brýle z těch nejnovějších světových kolekcí seženete již od 699 Kč!

Než vyrazíte na nákupy, ujasněte si, k čemu budete sluneční brýle potřebovat. Je rozdíl mezi brýlemi pro image, běžné nošení na ulici, na sport nebo třeba slunečními brýlemi pro pobyt na horách či u moře, kde je vysoká intenzita slunečního záření. Tam oceníte brýle s polarizačními, nebo vysoce tmavými čočkami.

  • Brýle na sport vybírejte raději plastové, s plnými bočnicemi, které vaše oči dokonale ochrání i ze stran. Doporučit můžeme brýle s výměnnými čočkami, u kterých si můžete měnit různě zabarvená skla podle intenzity slunečního svitu.
  • Polarizační čočky omezují oslnění paprsky odrážejících se od lesklých horizontálních povrchů, například vodních ploch, zasněžených plání či kapot aut.

Propustnost světla

Podle propustnosti světla rozdělujeme sluneční brýlové čočky do pěti kategorií, respektive hovoříme o pěti úrovních ochrany před sluncem a označujeme je od 0 do 4. Číslo vyjadřuje propustnost světla – čím je číslo vyšší, tím je čočka tmavší a propouští méně světla. Brýle s úrovní ochrany 0 jsou prakticky průhledné a plní především ochrannou funkci. Naopak čočka se stupněm ochrany 4 je nejtmavší a tedy vhodná na dovolenou k moři či pro zimní lyžování. Ale pozor – nedoporučuje se pro řízení motorových vozidel! Těžko byste totiž rozeznávali například barvy na semaforu! Nejpoužívanějším slunečním filtrem je číslo 3, který propouští 8 až 18 % světla.

GrandOptical

Brýle musí dobře sedět

V brýlích byste se měli cítit dobře a musí vám perfektně padnout. Neměly by vás v žádném případě tlačit na spáncích a musí dobře sedět i na nose. Zkontrolujte také vzdálenost čoček od vašich očí. Správnou vzdálenost poznáte, když si brýle nasadíte a několikrát zamrkáte. Řasy se nesmějí dotýkat čočky! Důležité je také to, aby se spodní obruba nedotýkala tváří.

Podpoří vaši osobnost

Aby se brýle staly trvalým doplňkem vašeho šatníku, musí vám slušet a musíte se v nich cítit dobře. To platí zejména při současných trendech, které občas přináší i velmi extravagantní tvary. Najít ten správný tvar ale není jednoduché. Často totiž toužíme po tvaru brýlí, který se nám líbí na druhých. Nám přitom ale nemusí vůbec slušet a zbytečně pak mění naši vizáž. Při výběru brýlí se proto nestyďte poradit s odborníky! Pokud dáte na radu kamarádky či partnera, vezměte je na nákupy s sebou. V prodejnách GrandOptical je pro vás ale připraven vyškolený personál a dostatkem zkušeností, který dokáže každému velmi dobře poradit.

Optical

Jaký jste typ?

Tvar obrouček vybírejte vždy podle tvaru svého obličeje.

  • Úzký obličej – vybírejte si spíše úzké brýle, které budou vždy korespondovat s šířkou hlavy.
  • Kulatý obličej – sáhněte po oválných nebo rovných, sedět vám budou i protáhlé „kočičí“ tvary. Vyvarujte se kulatých obrouček a stylu à la Jackie Onassis. Ty by totiž ještě více zdůraznily kulatost vaší tváře!
  • Oválný obličej – máte výhodu, protože vašemu typu obličeje sluší takřka všechny tvary slunečních brýlí…
  • Hranatý obličej – slušet vám budou brýle atypických tvarů nebo s velmi úzkými obroučkami.

Barevné brýlové čočky

Stejně jako „černá klasika“, jsou velmi oblíbené a žádané také brýle s tónovanými skly. Barva hraje roli také podle účelu, pro který si sluneční brýle kupujeme:

  • Čiré čočky – pokud vám z nějakého důvodu nevyhovují oranžové čočky, sáhněte po čirých. Jejich použití a určení je naprosto stejné. Slouží k ochraně zraku před UV zářením a dalšími okolními vlivy, jako je vítr a prach.
  • Kouřové čočky – vhodné na ochranu před ostrým sluncem. Můžete si je vzít jak na pláž, tak do města.
  • Gradální čočky – velmi oblíbené řešení, kdy horní tmavá část čočky plynule přechází do světlejší dolní.

Kvalita na prvním místě 

Zapomeňte na mýtus, že kvalitní sluneční brýle musí stát tisíce. V GrandOptical je seženete již od 699 Kč. Budete mít přitom záruku, že se vašim očím dostane kvalitní ochrany před škodlivým UV zářením. Levné napodobeniny z tržiště vašemu zraku nikdy dobrou ochranu neposkytnou!

Více informací v prodejnách a na www.grandoptical.cz

GrandOptical

Reklama