7. července byla uveřejněna krátká zpráva o pětadvacetileté Mexičance, která porodila zdravá šesterčata - a samé holčičky! Podle agenturních zpráv byl porod rychlý a bezproblémový a děvčátka se těší dobrému zdraví. Asi šest týdnů si pobudou v inkubátoru, než naberou potřebnou hmotnost. Delší článek o této statečné ženě si můžete přečíst zde.

Šesterčata jsou hotové tornádo, ale představte si, že je navíc čekáte nevědomky! Přesně tohle se stalo jedné matce v Moskvě: lékaři jí řekli, že bude mít čtyřčata. Při porodu, který oprobíhal císařským řezem, se ale ukázalo, že na svět vykukuje o dvě děti víc. Nejmenší z dětí bohužel krátce po porodu zemřelo, ostatních pět se ale má dobře a "dorůstá" v inkubátoru. Článek o nich s hezkou ilustrační fotkou najdete zde.   

Poslední šesterčata, která jsem si pro vás našla, se narodila v dubnu díky umělému oplodnění v americkém Missouri. Ani v tomto případě se maminka dětí nenadála - lékaři jï upozornili, že může dojít k vícečetnému těhotenství, ale že to může znamenat takovéhle "nadělení", to netušili snad ani oni. O jejich porodní váze si můžete přečíst tady.

A na závěr něco roztomilého: galerii s obrázky šesterčat najdete na českém dvojčecím webu.

Reklama