Víme, že se musíme chránit před slunečními paprsky, před jejich nebezpečným zářením. Často to ale děláme špatně a naše pokožka je tak chráněna jez z části. Ostatní místa jsou nedostatečně pokryta ochranným krémem, hrozí jejich spálení. Myslíme si, že když aplikujeme ochranný krém, tak je pokožka v bezpečí. Bohužel, když krém naneseme špatně, často si ani nevšimneme, že některá místa nejsou ochráněna.

vichy

Je proto dobré připomenout si několik zásad správné techniky aplikace ochrany na pokožku. Tyto zásady nám přináší ochrana před sluncem od Vichy.

Proč znát techniku aplikace ochrany před sluncem?

Díky Centrům zdravé pokožky, která jsou realizována ve více než 20 zemích (sledováno více než 68 000 lidí během 2 let), Vichy nashromáždilo z celého světa konkrétní informace o našem chování na slunci:

  • Množství aplikovaného ochranného krému je nedostatečné a je jen poloviční než Laboratořemi doporučované množství 2 mg na cm2. Výše ochrany SPF, uvedené na obale, proto není garantovaná, ale je výrazně snížena
  • Navíc aplikace sama o sobě je často špatně prováděna a opomíjí partie na obličeji (linie vlasů, uši, přední strana krku) i na těle (oblast výstřihu, postranní a vnitřní kolena, okraje plavek), což může vést ke spálení sluncem.
  • Konečně, některé citlivé zóny jsou exponovány neustále a jsou neustále v pohybu - proto potřebují větší ochranu (např. ramena, obličej).

Za těchto podmínek je dokonce i ta nejvyšší ochrana, pokud je špatně aplikována, neúčinná.
Naše metoda: 5 zón, 3 kroky
Aby byla zajištěna účinná ochrana, vyvinula značka Vichy novou, praktickou a účinnou techniku aplikace , která zaručí tu správnou dávku a dokonalou ochranu obličeje i těla, adaptovanou na celou řadu textur Vichy (krém - mléko k- sprej - plej).

Metoda specifikuje 5 zón:

  • Obličej a dekolt
  • Břicho a spodní část zad (v okolí pasu)
  • Paže
  • Záda (střední a horní část)
  • Nohy

Na každou z těchto zón použijte metodu tří kroků

vichy1/ Odměřte správnou dávku
Představte si tu správnou dávku v dlani své ruky a zaručíte tak správné množství v ml, které je závislé na zóně, na kterou bude aplikováno (mililitry byly převedeny na čajové lžičky závisející na dané zóně)

2/ Aplikujte přípravek
S ohledem na textury (krém, mléko, sprej, olej) aplikujte přípravek v daném počtu dávek (například pro tekuté mléko několik správně rozmístěných dávek je dostačujících), takto zajistíte rovnoměrné rozprostření přípravku na pokožce.

vichy

3/ Rozetřete
Díky aplikaci přípravku dle praktické, užitečné a účinné techniky vyvinuté Institutem Vichy nezůstane žádná partie obličeje ani těla opomenutá. Po základním nanesení přípravku pokračujte přesnějším roztíráním. Vždy přípravek aplikujte jemnými pohyby bez použití přílišného tlaku.

vichy

Účinné krytí měřeno a potvrzeno laboratořemi pod instrumentální kontrolou.

Účinnost techniky aplikace byla měřena laboratořemi pomocí instrumentálního měření (měření rozsahu a kvality krytí vizualizací Woodovou lampou). Prokázalo se, že na rozdíl od klasických meteo aplikace je s technikou Vichy dosaženo dokonalého krytí.

Capital Soleil

Ta nejlepší ochrana* před sluncem od Vichy, až ke kmenovým buňkám. Pro větší komfort.
100% pro citlivou pokožku. Bez parabel.
*ochrana kmenových a progenitorových buněk epidermis

Tipy na přípravky od Vichy - najdete ve článku Zmatňující ochranný krém s pudrovým efektem na obličej? Konečně u Vichy!

Reklama