Lékaři se shodují, že ženská intimní místa by měla žít vlastním životem. To znamená, nezasahovat do přirozeného pH mýdly, ani jiným přípravky. V pochvě by se mělo stále udržovat pH mezi 4 – 5. Je kyselejší než kdekoli jinde na těle. Při používání nevhodných mycích produktů se bariera naruší, objeví se bakterie, které mohou vést i k závažným zdravotním komplikacím. Běžně se vyskytuje podráždění, které se projevuje výtokem, svěděním, bolestí, atd.
5bee9a61dd539obrazek.png

Jak se o intimní místa starat?

V první řadě zapomeňte na klasická mýdla a parfémované sprchové gely. Správnou volbou je speciálně navržená péče na ženské partie. Obsahuje kyselinu mléčnou, která udržuje ideální pH. Je dobré si také pohlídat, zdali produkt prošel gynekologickými a dermatologickými testy.

Jak často intimní místa mýt?

V dnešní době se za správnou hygienu považuje každodenní koupání. Z dermatologického hlediska je to špatně. V intimní péči to platí dvojnásobně. Neznamená to, že intimní oblast nebudete mýt týden. Ideální je, když každý den okolí vagíny opláchnete čistou vodou, obden použijete intimní mýdlo. Není nutné umývat zevnitř, stačí pouze vnější část. Přehnaná hygiena narušuje ochranou barieru pohlavních orgánů.
hyg.jpg

Co dále dělat pro rovnováhu intimních partií?

  • Noste prodyšné spodní prádlo vyrobené z materiálů jako je hedvábí či bavlna.
  • Pokud máte sklony k infekcím, vyhoďte ze šatníku tanga. Posouváním proužku mezi nohami často dochází k přenosu bakterií.
  • Vyhýbejte se těsně přilnavým kalhotám. Vytvářejí teplé a vlhké prostředí ideální pro rozvoj infekcí.
  • Nestresujte se a dejte si pozor na cukry. 

Nenechte si ujít:

Reklama