zarli

Už jste někdy žárlily? Je to pocit stravující a zároveň velice kreativní. Váš mozek vám totiž v ten moment nabídne neuvěřitelné kombinace ukazatelů na nevěru vašeho protějšku. Stačí jim podlehnout a ze života se stane peklo.

„Lásku si nevynutíš a věrnost svého muže neuhlídáš. Jestliže ti bude chtít zahnout, udělá to, i kdybys ho sledovala jako ostříž. Třeba v polední pauze v práci. A proto je nejlepší se tím vůbec nezabývat,“ říkávala mi jako dorůstající dívce matka a já se tím snažím celý život řídit. Tím nechci říct, že jsem nezakusila pocit žárlivosti. Jen jsem ji nikdy nedala znát. Tu radost z mého ponížení totiž žádnému muži neudělám. 

Ne každý ale dokáže tenhle veskrze hnusný stav mysli ukočírovat. Koho stráví a on propadne divokému víru podezírání, slídění a obviňování, toho čeká život veskrze nešťastný. A vůbec nezáleží na tom, zda je partner opravdu nevěrný, nebo ne. U chorobného žárlivce totiž tenhle fakt nehraje až tak podstatnou roli. V jeho očích prostě miláček zahýbá, kdykoli k tomu dostane sebemenší příležitost.

Zkouška sexem

Znám jistou Petru, matku dvou malých dětí, která je žárlivostí přímo posedlá. Trvá to už mnoho let a je s podivem, že se s ní manžel ještě nerozvedl. Jak to u nich doma funguje:

Její muž Kamil má náročnou práci, projektuje stavby a k tomu jezdí po kontrolách realizací plánů po celé republice. Je fakt, že mimo domov je hodně často, někdy i část víkendu. Petra je přesvědčená, že Kamil má milenku. Aby kontrolovala, kde zrovna je a co dělá, telefonuje mu každou hodinu. Ve dne i v noci. Jestliže Kamil telefon nezvedne, volá po několika minutách třeba celé hodiny, dokud není vyslyšena. Není výjimkou, že Kamil má několik desítek až stovek zmeškaných hovorů od své ženy. Petra volá ze dvou důvodů. Aby měla přehled a aby rušila případnou právě probíhající soulož svého muže.

Jestliže Kamil po delší pauze telefon zvedne, musí detailně popisovat, s kým a kde je, proč přístroj nezvedal, případně jmenovat vesnice, kterými právě projíždí. Petra pak podle mapy ověřuje správné pořadí.

Nejkurióznější důkaz věrnosti je však Petřina závěrečná zkouška po Kamilově návratu. Okamžitě, jak zuje boty, musí Kamil nastoupit do ložnice a svou náruživostí dokázat, že není vyčerpán z postranních aktivit. Petra dokonce zkoumá množství a kvalitu jeho ejakulátu!

Paradox je, že Kamil milenku opravdu nemá. Kvůli Petřině žárlivosti by ji však chtěl. „Když mám poslouchat scény a nechat si líbit takové pronásledování, tak ať je aspoň oprávněné,“ argumentuje a pomalu a jistě začíná uvažovat o rozvodu. A protože už jeho trpělivost došla na hranice únosnosti, začal Petře občas dělat naschvály. „Rušíš mě, jsem zrovna v posteli s milenkou,“ odpovídá na osmdesátý telefonát. Nebo si prostě telefon vypne a Petra stojí dva dny u okna, aby nepromeškala jeho návrat a nachytala ho, jak se bude loučit s jinou. A tak se situace pomalu stává neřešitelnou. Kamil Petru ze vzteku začal provokovat, a ta žárlí stále víc.

Mají vůbec ještě šanci na záchranu manželství? Už se vám stalo, že vás pohltila iracionální žárlivost? Znáte nějaký případ ze svého okolí?

Reklama