Poprvé jsem ochutnala víno potají jako dítě na nějaké svatbě a samozřejmě (?) mně vůbec nechutnalo. Potom jsme občas zašly s kamarádkami "na 2 deci" do kavárny, kde nám vždycky ochotně nalili, přestože jim muselo být jasné, že nám ještě není 18 let (to nám bylo tak 16 nebo 17). Bylo to tehdy spíš zakázané ovoce, než že bychom si víno nějak vychutnávaly.
Další moje zkušenost s vínem se váže k venkovským zábavám, a jak si jistě dokážete představit, vínu nevalné kvality.

V naší rodině se alkohol nikdy moc nepil a ani jinde jsem nenašla nikoho, kdo by mě zasvětil do tajemství chuti kvalitního vína. Takže moje konzumace vína spočívá spíše v přípitku šampaňským (nebo spíš asi sektem) na Silvestra nebo při nějaké slavnostní příležitosti.

Chutná mně také bowle, ale nevím, jestli je toto použití vína podle zkušených vinařů to pravé.
Moc se mně ale líbí ten obřad (jinak se to nedá nazvat) při nalévání, zhodnocení barvy, jiskry a vůně vína a nakonec jeho poválení po jazyce pro zhodnocení chuti.

monca13


Pochopitelně, že se to dá nazvat jinak než obřad.:) Ono se tím skutečně dá určit mnoho věcí.:) Ale nepovažoval bych vás za ztracenou, za celkem levný peníz dělají skoro ve všech fonotékách čas od času ochutnávku, která je i s výkladem. Nebojte se toho, milé ženy-in, a zajděte tam, uvidíte, o co jste přicházely!

Reklama