Cestování autem a orientace, to je dnešní téma. Popravdě jsem nepochopil, jak někdo může jet podle navigace – vyzkoušel jsem to a vždycky jsem se ztratil...

Řídím rád a rád i trochu bloudím. Vždycky, když jedu na nějaké neznámé místo, hledám trasu pomocí plánovače na internetu, abych zjistil, jak dlouho mi to do cíle potrvá. Po zkušenostech přičítám tak hodinu. Jednak plánovač asi předpokládá, že všude pojedu maximální povolenou rychlostí a nepotkám červenou, druhak rád bloudím.

mapa

Nezbytnou výbavou na cestu je mi mapa. Funguje to tak, že jedu předpokládanou trasou, pak se ale příliš kochám okolím a najednou zjistím, že obec, kterou jsem právě minul, není v mém plánu. Tu zastavím a studuji mapu – tohle mě děsně ba! V nouzi se i zeptám, ale to už mám většinou najeto tak dvacet kiláků oproti původnímu předpokladu.

Vzpomínám si, jak jsem díky bloudící vášni objevil třeba úžasný hrad Rábí, nebo se zatoulal k Troskám. Tyhle neplánované výlety mají prostě své kouzlo!

A proč jsem zanevřel na dnes tolik moderní navigaci? Přiznám se, že mě ruší, nezvládám se soustředit na cestu, krásy okolí a ještě po očku sledovat displej. Definitivní ortel pro můj navigační pokus bylo objíždění jednoho bloku asi třikrát, než mi došlo, že navigace přepočítává sice moji chybu, ale přepočítává ji na již neexistující uličku, ve které roste jen tráva... no, prostě děs.

Ale už dost o mě a mých auto-orientačních schopnostech. Zajímá mě, jak se v autě orientujete vy!

Téma dne 4. dubna 2013: Jak plánujete trasu?

  • Když někam cestujete, jak si plánujete trasu?
  • Orientujete se podle mapy? Nebo podle navigace? Ptáte se na cestu?
  • Máte nějakou zajímavou příhodu z cestování, kterou zamotala špatná orientace?

Své příspěvky mi posílejte na e-mailovou adresu níže, a to do 4. 4. 2013, a o nejpozději do 15.00 hodin. Tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tím i na získání pěkného dárku, který pošlu jedné z přispěvatelek. A jaký to je dárek? Šikovná zdobička Tescoma Delícia v hnědém provedení, abyste už nikdy nezabloudily v kuchyni. Svou šanci na uveřejnění také zvetšíte tím, když váš text bude dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce.

Kromě zmíněného dárku pro jednu z přispěvatelek, jsem se rozhodl že odměním ještě dvě další přispěvatelky, a to 2.000 extra body do Aprílové soutěže o krásný kávovar.

tesoma

Reklama