Kdo by to byl řekl, že psaní je taková věda. Pamatujete si, jak jste se trápila se svými prvními písmenky? S rukou na sdrci musím přiznat, že se moje písmo během let deformovalo tolik, že už bych nejspíš nevybavila psací podobu všech písmen. A napsat souvislý text psace, to by byl asi pěkný oříšek.

Zaujal mě jeden web, který odstaroval svůj provoz včera. Zaměřuje se na správnou techniku psaní. Což ocení hlavně rodiče malých školáků, kterým krasopis ne a ne jít pod ruku.

S blížícím se začátkem školního roku rodiče také jistě ocení informace, jak vybírat vhodné psací a kreslicí potřeby, jaké jsou teoretické zásady důležité pro správné psaní nebo jak je možné pomocí uvolňovacích cviků a lekcí kreslení dětem přístup ke správnému psaní usnadnit.

Na webu najdete také slovníček s výkladem termínů souvisejících s touto tematikou a přehled odpovědí na nejčastěji kladené dotazy. V poradní rubrice bude na otázky spojené s tematikou správného psaní a kreslení odpovídat odborná garantka projektu, Mgr. Jana Johnová, která působí na Fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci, kde vyučuje prvopočáteční čtení a psaní, má za sebou dlouholetou praxi na 1. stupni ZŠ a publikační činnost.

 „Osobně asi nejvíc oceňuji fotografie s ukázkami variant správného a špatného držení psacích potřeb, nebo správného a špatného sezení. A zaujaly mě též praktické rady, jak dětem psaní zpříjemnit co nejvíc. To jsou věci, které řeší všichni rodiče,“ říká Lenka Röhrichová, maminka nastávajícího prvňáčka Martina. 

Web o správném psaní najdete pod adresou www.jakspravnepsat.cz

 

Reklama