Nevím, jak to chodí u vás doma, ale my se s manželem o kuchyň rozhodně nehádáme. Můj muž se ke sporáku nehrne, většinou tedy zbývá vaření na mně. Musím však poctivě říct, že kdykoliv je potřeba, o jídlo se Jenda postará od nákupu až po servírování na stůl.

U jídla se jako rodina scházíme zpravidla jen o víkendech. Přes týden všichni obědváme mimo domov, děti ve školní jídelně a my dospělí v práci. A protože můj názor je, že jedno teplé jídlo denně stačí, večer už většinou nevařím. Někdy nám zbude něco z předchozího dne a jindy se překonám a udělám třeba palačinky nebo pečené brambory. Obvykle ale míváme jídlo „co dům dal“, tedy tousty, chleba s pomazánkou, salát...

muž

Dokud jsem byla s dětmi na mateřské, vařila jsem pořád, a navíc jsem se snažila vymýšlet pro děti zdravá jídla, což stejně neocenily. Sice už mi to občas lezlo krkem, ale říkala jsem si: jsem doma, manžel chodí do práce, tak je to v pořádku, vaření je prostě na mně. Ale občas mě napadlo, kdybych aspoň jednou vařit nemusela! To by bylo překvapení, najít manžela u sporáku... No, zatím nesplněný sen.

Nejhorší na tom je, že už nemám fantazii vymýšlet nová jídla. Nedávno jsem si uvědomila, že točím stále dokola to samé, což je asi tak dvacet oblíbených jídel, občas trošku obměněných. Přitom je všude kolem mě tolik knih, webových stránek a televizních pořadů o vaření. Možná to bude tím, že nejsem až takový fanoušek vaření, takže nevyhledávám novoty a vždycky sáhnu po jednoduchém a vyzkoušeném jídle. A není to tak, že bych vaření odbývala, nepoužívám žádné polotovary ani předvařená jídla, dokonce umím udělat knedlíky z brambor, svíčkovou omáčku nebo upéct kachnu se zelím. Rodina i návštěvy si u nás jídlo vždycky pochvylují, chutná jim. Já se v tom vaření prostě jen moc nevyžívám... Vařím hlavně proto, abychom neměli hlad.

Co si ale naopak užívám, je pochvalné mlaskání dětí u stolu, když jim pak oběd chutná. Nakonec je přece jen to vaření k něčemu dobré! A že mi manžel v tomhle nepomůže? Nevadí, jsou i důležitější věci...

Připomínám, že o vaření se dnes budeme bavit celý den!

Téma dnešního dne: Umí váš partner vařit?

  • Umí váš mužský vařit?
  • Kdo vaří častěji, vy, nebo partner?
  • Dokáže vás muž překvapit jídlem?
  • Co vám od něj nejvíc chutná?
  • Máte nějakou zajímavou historku z kuchyně?

Napište nám také, můžete poslat i fotku! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá balíček lahodných čokolád Figaro s různými příchutěmi! Příspěvky posílejte dnes, 6. 2. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: VAŘENÍvareni
Reklama