shutterstock-1031469619.jpg

Foto: Shutterstock

Německá instagramová influencerka Carolin Lauffenburger nedávno zveřejnila video, za které schytala vlnu kritiky. Podle svých slov v něm ukazuje správný způsob, jak jíst croissant „jako Pařížanka“. Ve videu špičku pečiva namáčí do kávy a následně kus ukousne.

K příspěvku, který nasbíral přes 97 tisíc lajků a má přes 3,5 milionu zhlédnutí (v době psaní článku), přidala také hashtagy #parisian guru (pařížský guru) nebo #howtobeparisian (jak být Pařížanem). Jenomže mnoho jejích sledujících i dalších lidí, kteří video viděli, se jí v komentářích vysmálo, a některé dokonce pobouřilo. Tvrdí, že to není správný způsob, jak jíst croissant a už vůbec ne jako Pařížanka. Někteří to dokonce nazvali „rouháním“ a prosili Carolin, aby to už nikdy nedělala. 

Našli se však i tací, kteří influencerku podpořili a stáli na její straně. „Pro všechny, kteří si myslí, že to není normální, dělá to tak každý Francouz. Dáme si pain au chocolat nebo croissant a před tím, než jej dáme do pusy, si ho namáčíme do kávy či horké čokolády,“ stálo v jednom z komentářů. Správně se prý ale musí nejdříve kousek pečiva ulomit a až následně namočit do kávy. Nikoliv celý! Vysvětlují další komentující.

Zajímavé, co vše dokáže lidi na internetu znepokojit a pobouřit.
 
 

Reklama