Nadace Naše dítě partnerem filmu „Umění plakat“

Ve čtvrtek 3. dubna 2008 bude mít v pražském kině Aero českou premiéru úspěšný dánský film „Umění plakat“. Nadace Naše dítě byla při této příležitosti oslovena společností Aerofilms, která je distributorem tohoto filmu pro Českou republiku, aby se stala patronem snímku. Silný příběh filmu „Umění plakat“ upozorňuje na problematiku týrání a sexuálního zneužívání dětí.

 

Přijďte do kina a pomůžete!

Z každé zakoupené vstupenky na film Umění plakat přispívá společnost Aerofilms částkou 1 Kč ve prospěch aktivit na ochranu dětí realizovaných Nadací Naše dítě.

 

„Film Umění plakat nás velmi zaujal svým realistickým zpracováním příběhu jedné dánské rodiny. Přesně a citlivě vystihuje problematiku sexuálního zneužívání, psychického týrání dětí a dopad těchto hrůzných činů na celé rodiny a děti. Věříme, že jeho poslání naplní také osvětovou úlohu, a doufáme, že vyvolá zájem u široké veřejnosti a lidé budou k týrání a zneužívání dětí méně lhostejní,“ říká ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová. „Film se mně velmi dotkl a vyvolal silné emoce,“ dodává Zuzana Baudyšová.


Když jsme ten film viděli v Aerofilms poprvé, naprosto nás zmrazil a uhranul. Příběh nefungující rodiny, ve které otec páchá psychické a fyzické násilí na vlastních dětech, je sice vyprávěn s nadhledem a humorem, ale i ten je seversky černý. Spolupráce s Nadací Naše dítě je pro nás logickým krokem - takhle ten film prostě jen neprojde českými kiny, ale s každým svým divákem i částečně pomůže podpořit aktivity Nadace Naše dítě,“ říká Zuzana Pudilová ze společnosti Aerofilms.

 

O filmu:

Snímek Umění plakat vypráví dramatický příběh jedenáctiletého chlapce Allana a jeho rodiny. Pláčem a vyhrožováním sebevraždou se otec rozhodl vydírat a zneužívat své nejbližší okolí. Allanova rodina je kvůli tomuto citovému vydírání v troskách – matka již rezignovala, jeho starší bratr se odstěhoval a sestra skončí na psychiatrii, kam si odnáší jedno děsivé tajemství. Allan se rozhodne udělat cokoli, aby otce učinil šťastným a rodinu dal znovu dohromady. Umění plakat vyniká typicky severským humorným nadhledem. 

Více o filmu na www.aerofilms.cz

 

„Film skutečně doporučujeme shlédnout všem lidem a každému, kdo si neuvědomuje důležitou otázku správného fungování rodiny jako nejlepšího místa pro ochranu dětí. Problémy zneužívání a teroru páchaného na dětech jejich nejbližšími je palčivý a bohužel častý i v českých rodinách,“ říká Zuzana Baudyšová.

 

www.nasedite.cz

 

Reklama