Kdo by se alespoň na chvíli rád nesvěřil do rukou maséra? Obzvlášť příjemná je masážní technika shiatsu, které je dokonce připisována léčivá moc. Chcete se asijskou masáž naučit také? Máte příležitost. Den shiatsu 2008 se blíží.

Co je shiatsu?

Shiatsu je japonská masážní technika, při které terapeut dotekem pracuje s akupunkturními dráhami tak, aby byl obnoven přirozený tok životní energie a nastolena energetická rovnováha v těle. Tato technika může být více než jenom velmi příjemná masáž. Pomáhá ošetřovanému spojit se se sebou samým a vrátit se do vlastní rovnováhy a zdraví. Shiatsu totiž ovlivňuje nejen fyzické, ale i emocionální a mentální stránky člověka, a tak se pro vás může stát prostředkem pro všestranný rozvoj osobnosti.

Shiatsu odvozuje svoje teoretické a praktické kořeny od starobylých tradic léčení a filosofie Dálného východu. Dnes je to samostatná léčebná metoda původem z Japonska, ovlivněna čínským i západním poznáním. Cílem této metody je podporovat proces sebeuzdravování a osobního růstu skrze vyrovnávání energie v těle.

Shiatsu zvyšuje sebeuvědomění, citlivost a uvolňuje napětí. Podporuje a vyživuje životní sílu. Může také pomoci lidem procházejícím krizí, těžkým obdobím nebo procesem změny. Může pomoci při odstraňování širokého spektra fyzických obtíží.
 
Masáž spočívá v přiměřeném tlaku palci, dlaněmi, lokty, koleny a chodidly na akupunkturní body a ostatní energetické systémy a tělesné struktury. Zahrnuje také rotace a protahování končetin, kloubů. Ošetření Shiatsu je obvykle poskytováno na zemi na měkké podložce.

Kde se s masáží seznámit blíže?

Zájemcům o shiatsu, péči o sebe, alternativní medicínu a zdravý životní styl, studentům a praktikům těchto masáží i těm, kteří si je občas či pravidelně dopřávají, přichystala Česká asociace shiatsu Den shiatsu 2008. Tato akce již má úspěšně za sebou tři předešlé ročníky.

V sobotu 20. září bude od 13. hodin na pražském Karlínském náměstí veřejnosti otevřen Den shiatsu, tentokrát ve znamení elementu Ohně, jednoho z cyklu pěti prvků, které jsou základními pilíři teorie shiatsu a čínské medicíny.

Dostanete šanci si masáž dopřát na vlastní kůži. Větší část odpoledne budou totiž probíhat ukázky stylu zen-shiatsu. Praktici budou tedy ošetřovat zájemce z řad návštěvníků a zároveň budou ukázku komentovat. Dozvíte se co, proč a jak dělají. Za malý poplatek dostanete možnost vyzkoušet masáž shiatsu sama na vlastní kůži bez přihlížejícího obecenstva.

Vstupné bude na akci symbolických 60 korun, Pokud bude mít návštěvník zájem vyzkoušet si i dvacetiminutovou masáž, zaplatí při vstupu 150 korun. Tedy 60 korun vstupné a 90 korun poplatek za masáž," sdělil jeden z lektorů Martin Švihla. 

A něco navíc

Možná oceníte i doprovodný program. Můžete si nechat vyfotit auru kolem hlavy s následným vyhodnocením biodat aury v pohybu, zjištění stavu čaker. Na přidružených přednáškách uslyšíte o výživě, aromaterapii a homeotoxikologii v souvislosti s elementem ohně. Navštívit můžete i tématický jarmark či otevřenou dílnu - bubny a tanec. Nebude chybět ani závěrečné losování o ceny.

 

Reklama