book.jpg

Foto: Shutterstock

Pomocí pasty z pšeničného škrobu a techniky „paper maché“ (v češtině papírmaš) vrství původně grafická designérka a knihařka Cecilia kusy papíru a vytváří pečlivě vymodelované předměty, jako jsou například šálky, talíře, lžíce nebo konvičky na čaj.

Umělkyně vnáší své znalosti a lásku ke knihám do uměleckých projektů. Tištěná slova jsou jasně viditelná na různých částech výrobků, podobně jako abstraktní nebo dekorativní tisk, a krásně zdobí povrch předmětu.

„Viditelné stopy opotřebení z průběhu času, poznámky od předchozích majitelů, kvalita a barva papíru, typografie, dírky po vazbě, staré výrazy a pravopis a (někdy) zvláštní obsah to je to, co určuje výběr mého pracovního materiálu,“ vysvětluje Cecilia pro My Modern Met a dodává, že každý kousek papírů vybírá velice pečlivě.

Své originální výrobky pak vystavuje například na svém Instagramu, kde je mohou obdivovat lidé z celého světa. Kromě vintage nádobí tam můžeme vidět i další papírové výrobky, které jistě daly neméně práce, například důkladně propracované květiny.

Zdroje: Instagam Cecilie Levy, My Modern Met

Reklama