Malenka-seznam.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Andrea Love je americká nezávislá animátorka, režisérka a celoživotní milovnice filmů. Studovala na Hampshire College video produkci a filmová studia a v roce 2010 získala v tomto oboru bakalářský titul. Nyní je animátor samouk a specializuje se na stop motion videa s plstěnou vlnou. Andrea pomocí této techniky animace vytváří ikonická díla pro reklamy, krátké filmy a sociální média. Její práce byly promítány na filmových festivalech po celé zemi včetně Tribeca Film Festival a LA Shorts Fest.

Nejčastěji vytváří videa „o vaření“, která jsou doplněna charakteristickými zvuky, ale spolurežírovala také film Tulip, který je adaptací pohádky Hanse Christiana Andersena Thumbelina (O Malence).

Stop motion nebo také fázová animace je technika animace, při které je objekt mezi jednotlivými snímky ručně upravován a posouván o malé úseky tak, aby po spojení vyvolala animace dojem spojitosti. Hlavní výhoda této techniky je ta, že svým tvůrcům umožňuje animovat v podstatě cokoli. Nevýhodou je ale velká časová náročnost. Mezi známé animované filmy, které byly natáčené tímto způsobem, se řadí například Mrtvá nevěsta Tima Burtona nebo Ovečka Shaun. Mezi známé české režiséry, kteří využívali pro své animace techniku stop motion patřil i Jiří Trnka.

Andrea Love pro své krátké filmy navíc využívá ovčí vlnu, kterou zpracovává plstěním, kdy pomocí plstící jehly propichuje chuchvalec rouna. Ovčí vláknu je na povrchu pokryté drobnými šupinkami, ty se do sebe propichováním zaplétají a rouno se tak zaplstí.

Zdroj info: andreaanimates, wikipedie, stoklasa, youtube/Andrea Love, instagram@andreaanimates